Detail destinácie

Desenzano del Garda Taliansko - transparent

za cenu .

Desenzano del Garda - popis

Najväčšie a najnavštevovanejšie talianske jazero leží medzi Alpami a Pádskou nížinou. Zo severu je obkolesené vysokými horami, pripomína fjord, smerom na juh sa údolie rozširuje a jazero pripomína more. Okolo jazera je mnoho dovolenkových mestečiek, najkrajšie z nich sú Sirmione, Gardone, Riva del Garda. Gardaland - láka návštevníkov na dinosaurov, pirátske lode, sochy..

Živé mestečko Desenzano sa nachádza na juhozápade jazera Garda, je centrom širokého zálivu, ktorý je ohraničený horou Monte Corno a poloostrovom Sirmione. Desenzano ponúka príjemné prežitie dovolenky, zahrňujúci odpočinok aj zábavu, obdivovanie očarujúcej prírody i historických pamiatok.

Mesto Desenzano del Garda, ktoré zdobí prekrásny hrad, poskytuje mnoho historických pozoruhodností. V severnej časti Desenzana môžete obdivovať vykopávky rímskych stavieb a mimo iného i Villa Romana na Via Crociffiso, ktoré ukrýva zbytky mozaík zo 4. stor. n. l. Vďaka svojej polohe na brehu Lago di Garda poskytuje Desenzano ideálne podmienky pre milovníkov vodných športov, predovšetkým windsurfingu.