Detail destinácie

Lago di Ledro Taliansko - transparent

Ponúkame 2 ubytovacích kapacít za cenu 300 € - 988 €.

Destinácia:

Lago di Ledro - popis

Lago di Ledro - má najteplejšiu klímu spomedzi alpských jazier v Taliansku. Považuje sa za jedinečné vďaka románskym kostolom, barokovým kostolíkom, kláštorom a pútnickým miestam v jeho okolí. My Vám ponúkame odpočinok a strávenie krásnej dovolenky v  jeho mestečkách  ako sú napríklad Torri del Benaco, Torbole Limone, Peschiera.
Jazero Lago di Garda (Gardské jazero) je najväčšie a najkrajšie talianske jazero (jeho rozloha je 369,98 km2 , dĺžka 51,6 km a šírka 17,2 km , dĺžka jeho brehu je 158,4 km).Leží v severnom Taliansku medzi Alpami a Pádskou nížinou. Lago di Garda sa síce nachádza vo výške len 65 m.n.m., avšak severná úzka časť pripomína fjord, ktorý obklopujú chrbty až 2000 m vysoké.
Južná širšia časť je tvorená morénovými zvyškami.
Klíma je vďaka polohe jazera stredomorská, miestnu flóru tvoria typicky stredomorské rastliny ako cédre, cyprusy, oleandre , olivovníky a miestami dokonca palmy. Vyrába sa tu olivový olej, citrusové sirupy a víno.Cez jazero je rozvinutá lodná doprava.
Táto oblasť sa rýchlo stala jedným z najobľúbenejších cieľov športovcov v Európe.Priaznivý teplý južný vietor Ora sem láka predovšetkým vyznávačov windsurfingu a skalné steny zasa horolezcov. Milovníkov cyklistiky nadchne nová cyklodráha, vďaka ktorej odhalíte krásy horských štítov, rovín pozdĺž vinohradov, svetoznáme jablčné sady i stredoveké hrady.
K najnavštevovanejším patrí pevnosť Rocca z 12. storočia,ale trebárs aj park s exotickými rastlinami v Gardone Riviera. Autom je to na skok do známych lyžiarskych stredísk Madonna
di Campiglio či Cortina d‘Ampezzo.Aj do slávnej Verony či Benátok je to len niekoľko desiatok kilometrov. Cyklistická sezóna na Garde tradične trvá od polovice apríla do konca októbra
a najlepší čas pre cyklistiku je práve počas jarných alebo jesenných mesiacov, keď teploty nedosahujú tropické hodnoty a premávka na okolitých cestách nie je taká rušná ako počas
hlavnej sezóny.
Tiež aj ceny ubytovania sú v tomto období oveľa priaznivejšie. Milovníci športu si môžu tiež vychutnávať jazdu na jachtách, vodných lyžiach, alebo hru tenisu.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >