Detail destinácie

Santa Margherita Ligure Taliansko - transparent

za cenu .

Popis

Ligurská riviéra, tiež nazývaná kvetinová riviéra, vyvolá predstavu paliem, agáve, tulipánových polí, prekrásneho pobrežia a bohatej kultúry. Tento kraj sa rozprestiera od francúzskej hranice až po La Speziu. Pobrežie dlhé 317 km je prevažne skalnaté, ale nájdete tu i dosť miest na kúpanie, malebné zátoky, aj dlhé piesočnaté alebo kamienkové pláže.

Santa Margherita Ligure je jedným z klenotov talianskej Riviéry. Je prímorským mestečkom s množstvom paliem, kamienkovými plážami a jachtami pokojne lodiacimi vo vode. V ranej fáze 20. storočia bolo Santa Margherita známe ako štýlové miesto pre strávenie dovolenky. V priebehu doby sa stalo známym najmä pre jeho morské plody vrátane homárov.

Santa Margherita Ligure je obľúbené stredisko jachtárov v blízkosti vychyteného Portofina navštevovaného najmä náročnou a majetnou klientelou. Oblasť je vhodná na plachtenie, windsurfing a tiež potápanie, zaujímavé sú napr. Punta del Faro alebo vrak „Mohawk Deer“, v Portofine je potápačské centrum otvorené po celý rok. Santa Margherita Ligure je ideálnym miestom pre strávenie príjemnej dovolenky.