Detail destinácie

Palmová riviéra Taliansko - transparent

Ponúkame 7 ubytovacích kapacít za cenu 250 € - 375 €.

Destinácia:

Palmová riviéra - popis

Palmová riviéra sa nachádza v strednom Taliansku. Je to známa a hojne navštevovaná oblasť, ktorú nájdete ak sa vydáte južne od Ancony, presnejšie medzi letoviskami San Benedetto del Tronto a Alba Adriatica. Palmová riviéra je veľmi obľúbenou oblasťou pre pokojnú rodinnú dovolenku, je to miesto, kde sa sústreďuje najväčšie množstvo krásnych a mohutných paliem, a to dodáva oblasti tú pravú prázdninovú atmosféru.
More je tu priezračné, pláže široké a čisté a ani na kultúrne a historické pamiatky nie je táto oblasť chudobná. Príroda tu na jar a v lete len kvitne, môžete sa preto prechádzať krásnymi záhradami alebo sa vydať na horský výstup. Apeniny tu siahajú až do výšky 3000  metrov nad morom! Najznámejším horským masívom je tu Gran Saso. Spokojnosť zaručená!
Hlavným mestom regiónu je známy prístav Ancona. Palmová riviéra má veľmi bohatú históriu, v minulosti to bolo miesto ovládané Rimanmi a Galmi, medzi 17. a 19. storočím zase patrila k Cirkevnému štátu.
Rímsky vplyv je tu stále patrný, a to vďaka pamiatkám, ako je Augustov oblúk v meste Fanu, Hadrianov oblúk v Ancone, renesančnú atmosféru zase pocítite pohľadom na palác v Urbine a baziliku v Lorete. Z tejto oblasti taktiež pochádzajú historicky známe osobnosti ako RAffael, Barocci alebo Bramente.



Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >