Dovolenka 2015 - Abruzzo, 0 zájazdov v cene od 0€

Detail destinácie

Abruzzo Taliansko - transparent

za cenu .

Abruzzo - popis

Turistami vyhľadávaná oblasť Palmovej riviéry Abruzzo sa rozkladá na východnej strane stredného Talianska. Pýšiť sa môže rozlohou 10 794 km2 a 1,3 miliónmi obyvateľov. Táto oblasť je veľmi bohatá na históriu,krásy prírody a množstvo výletov po okolí.
Opustené hrady, národné parky s kvitnúcimi lúkami, so žulovými vrchmi a hustými lesmi, promenády lemované palmami a kvalitné hotelové služby. Toto všetko Vám ponúka Abruzzo. V strednom Taliansku na pobreží Jadranského mora môžete objaviť prastarý spôsob Talianskeho života.

Abruzzo to sú aj promenády s jasne vyznačenými chodníkmi pre korčuliarov, či bežcov, množstvo obchodíkov, kaviarničiek a reštaurácii uspokoja aj náročnejších z Vás.
Dovolenku v oblasti Abruzzo si môžete spríjemniť výletom do hôr, kde po výstupe na najvyššiu horu v regióne sa môžete kochať nádherným výhľadom na obe moria.

Abruzzo - pláž

Pozdĺž jednej z najkrajších pláží kraja Abruzzo sa tiahne 3 km dlhá promenáda lemovaná palmami, píniovými hájmi a oleandrami. Veľmi atraktívne je pobrežné pásmo, plytké a zlatisté piesočné pláže zaručujú zábavu pri vode pre celú rodinu. Pláž dlhá 6 km je pokrytá jemným bielym pieskom a lemovaná známou palmovou promenádou. Priezračné more, jedno z najčistejších v Taliansku, s pozvoľne klesajúcim piesočnatým dnom.

Abruzzo - aktivity

Cyklisti a korčuliari môžu využívať cyklistický chodník, k dispozícii sú aj požičovne bicyklov, športový areál a ihriská pre deti. Živé letovisko ponúka široké možnosti zábavy, nájdete tu veľké množstvo obchodov, reštaurácií, barov a plážových diskoték.
V každom meste nemôže chýbať miestny trh, ktorý sa koná každý týždeň. Tovar začnú obchodníci vykladať väčšinou už okolo piatej hodiny ráno a odídu už okolo 13,30. Vo všeobecnosti platí, že na trhu nakúpite čerstvejšie a lacnejšie sezónne produkty ako v obchodoch, skúste požiadať aspoň o zľavu (sconto) pri nákupe oblečenia a podobného tovaru.

Abruzzo - výlety

Atri - je považované za najkrajšie mestečko regiónu Abruzzo. Tvorí ho bludisko úzkych bočných uličiek, schodov a priechodov s tehlovými alebo kamennými obydliami a kostolmi. Významný je dóm z 13.storočia, ktorý sa nachádza na mieste bývalých rímskych kúpeľov. Krypta kedysi slúžila ako bazén, apsida obsahuje fragmenty niekdajšej podlahovej mozaiky a tiež freskový cyklus, v ktorom Andrea Delito zachytil krajinu a architektúru v rozličných výjavoch zo Starého a Nového zákona, obdivovať môžete aj tehlovú zvonicu z 15.storočia. Ak chcete navštíviť miestny trh, koná sa každý pondelok. Výlet do Atri môžete spojiť s prehliadkou okolia: južne sa na kopci týči mestečko Penne, ktoré vyniká rovnorodosťou ulíc a domov z červenkastých tehál, ktoré mu dávajú hrejivú atmosféru. Východne od Atri je zas Loreto Aprutino známe freskou „Posledná večera“ v kostole Santa Maria in Piano.
Lanciano -
mesto so zachovalým stredovekým jadrom. V chátrajúcej štvrti Civitanova sa nachádza kostol Santa Maria Maggiore z 13.st. s prekrásnym portálom a strieborným procesným krížom. V tejto štvrti sú aj ďalšie pamiatky, kostol Sant Agostino a teraz už opustený kostol San Biagio neďaleko vzácnej mestskej brány Porta San Biagio. Na zrúcaninách rímskeho mosta z éry Diocletiana sa týči dóm so zvonicou zo 17.storočia. Židovské geto Ripa Sacca bolo za čias najväčšieho rozkvetu mesta v stredoveku čulým centrom obchodu. Vtedy boli na obranu mesta vybudované aj hradby Torri Montanara.
L´Aquila -
hlavné mesto regiónu Abruzzo leží práve na úpätí spomínaného vrchu Gran Sasso, najvyššieho vrchu talianskej pevniny južne od Álp. Tunajšie staré uličky opäť lemujú rôznorodé kostoly a paláce. Na konci Via San Iacopo nájdete stredovekú fontánu Fontanelle delle Novantanove Canelle, pripomínajúcu 99 dediniek, údajne zjednotených Fridrichom II., ktorý toto mesto založil v roku 1240. Múzeum Nazionale d´Abruzzo (otvorené v utorok až nedeľu) v zámku zo 16.st. vystavuje kostru mamuta, rímske artefakty a sakrálne diela. Trhy sú tu denne. Severne od mesta si môžete prezrieť trosky divadla a amfiteátra starovekého Amiterna.
Scanno -
krásne stredoveké mestečko situované na kopci uprostred panenskej krajiny pri čarovnom jazere Lago di Scanno je obľúbenou zastávkou turistov na ceste do národného parku Parco Nazionale d´Abruzzo a patrí medzi najnavštevovanejšie miesta regiónu. Turistov priťahujú hlavne starobylé uličky, úzke schodiská, nádvoria nepravidelných tvarov s kostolíkmi a panskými domami, v oknách ktorých sa ženy venujú vyšívaniu a čipkám, čo spolu vytvára príjemnú romantickú atmosféru. V letných mesiacoch však nejde len o romantiku, o ruch v meste je postarané pestrým programom - napr. jazda na koni, plavba na loďke, či augustový festival vážnej hudby. Trhy v mestečku sú každý utorok.
Sulmona -
známa ako rodisko Ovidia a výrobou mandlí v cukru. Týmito confettami sú posypaný po svadobnom obrade novomanželia, aby po nich kráčali v ústrety spoločnému šťastiu. Množstvo starobylých domov dodáva mestu zvláštne kúzlo. Palác Annunziata na Corso Ovidio je isto najväčším klenotom mesta, vnútri sídli Museo Civico s expozíciou miestnych pamiatok, obrazov a zlatníckych výtvorov. Pri jednom z mnohých pozoruhodných kostolov, San Francesco, sa vinie akvadukt Fontana del Vecchia, ktorý zásoboval vodou miestne priemyselné podniky. Trhy sa tu konajú každú stredu a sobotu. Na západ od mesta leží Cocullo, kde sa v máji koná zaujímavý festival na počesť patróna mesta Domenica Abate, ktorý vraj oslobodil mesto od hadov. Ulicami teda nesú jeho sochu ovešanú hadmi.