Detail destinácie

Cupra Marittima Taliansko - transparent

za cenu .

Cupra Marittima - popis

Oblasť, v ktorej sa Cupra Marittima nachádza, je známa ako Palmová riviéra - tento názov jej právom patrí, lebo nikde inde v Európe nerastie také množstvo paliem, ako práve tu. Pláže z bieleho piesku, zaujímavé okolie s historickými mestečkami a peknou prírodou, predurčuje toto miesto k prežitiu skvelej dovolenky. Mesto je známe na medzinárodnej úrovni. Cupra Marittima je letovisko s 5000 stálymi obyvateľmi a s rodinnou atmosférou. Nachádza sa neďaleko známeho turistického strediska San Benedetto del Tronto (2 km). Mestečko Cupra Marittima je známe tým, že sa tu nachádza najväčšie múzeum mušlí, lastúr a korálov na svete.

Piesočná pláž s jemným pieskom dlhá 2,5 km je lemovaná palmami, píniami a oleandrami. Pozdĺž pláže a pešej promenády vedie cyklistická trasa, ktorou sa možno dostať do mestečiek Grottammare alebo San Benedetto. Taktiež bohatá história mestečka plní predstavy klientov o príjemne a zaujímavo strávenej dovolenke. Za pozornosť iste stojí historická časť mesta s pamiatkami z doby románskej, zámok Marano z XII. storočia a miestne kostoly. Zrúcanina starého hradu S. Andrea, v ktorom sa zachovali obrazy V. Criveli a mestské archeologické múzeum sú rovnako zaujímavé k návšteve. V auguste tu prebieha tradičný mušlový karneval. V stredisku je viacero obchodov, pizzérií, reštaurácií. Pláže sú široké s pozvoľným vstupom do mora.

Cupra Marittima - šport a zábava

Trasy pre cyklistov, reštaurácie, obchody, pizzérie, tenisové kurty, vodné športy. Tip na výlet: Pedaso - v meste sa nachádza veľký vodný park Niagara so zábavnými atrakciami.