Detail destinácie

Marcelli di Numana Taliansko - transparent

za cenu .

Marcelli di Numana - popis

Marcelli di Numana je veľmi obľúbené a turisticky vyhľadávané letovisko ležiace v talianskom regióne Marche na severovýchode krajiny. Približne 20 km severne sa nachádza mesto Ancona. Letovisko sa rozkladá v národnom parku Parco del Conero na rovnomennom pobreží obklopenom nedotknutou prírodou. Na svoje si tu prídu predovšetkým milovníci pokoja, pohody, čistého prostredia s množstvom romantických skalných útesov.

 

Marcelli di Numana - pláž

Tunajšie krásne pláže sa príkro zvažujú do mora, preto nie sú práve najvhodnejšie pre malé deti a neskúsených plavcov. Asi vo vzdialenosti 7 metrov od brehu je už dvojmetrová hĺbka. Je tu však pripravené množstvo atrakcií aj pre tých najmenších návštevníkov. Stredisko lemuje hlavnú široká pláž, kde si môžete zapožičať lehátka a slnečníky a tiež sa venovať najrôznejším vodným športom. Táto oblasť je ako stvorená pre vyznávačov potápania, surfingu, rybárčenie i jachtingu. Prihlásiť sa môžete do kurzov potápania alebo na jednotlivé ponory. Čistotu pláží i Jadranského mora dokazuje modrá vlajka EÚ, ktorá bola letovisku pridelená. Pláže sú piesočnaté i kamienkové a na niektorých miestach je prerušujú skalné útesy. Množstvo pláží je tak prístupných len po vode, alebo po rôznych peších chodníkoch. Marcelli di Numana patrí medzi jednu z najkrajších rekreačných oblastí v Taliansku.

Smerom do vnútrozemia sa dvíha pohorie Monte Conero, ktoré nádherne kontrastuje s azúrovo modrým morom a plážami. Z najvyššej hory Conero je úžasný výhľad na celú riviéru del Conero s desiatkami malých pláží, ktoré sú obklopené bujnou vegetáciou. Marcelli di Numana je tak ideálnym východiskovým bodom pre početné pešie výlety. Neďaleký národný park je totiž pretkaný hustou sieťou turistických i cyklistických chodníkov.

Marcelli di Numana - aktivity

Samotné mestečko Marcelli di Numana je plné reštaurácií, barov, kaviarní a pizzérií, ktoré lákajú na posedenie u dobrého jedla či pitia. Za nákupmi nemusíte chodiť ďaleko, na každom kroku je tu nejaký obchodík či obchodík so suvenírmi. Športovo založení jedinci sa môžu okrem vodných športov na pláži venovať treba ešte plážovému volejbalu, tenisu, jazde na kolieskových korčuliach, jazde na koňoch alebo joggingu. Mestečko sa pôvodne volalo len Umana, následne potom došlo k spojeniu s obcou Marcelli a vzniklo tak veľmi pekné letovisko s dostatočným zázemím pre turistov.

V Marcelli di Numana sa nachádza aj malý prístav. Peknú 10 km dlhou prechádzkou sa môžete dostať do prístavnej zátoky s mestečkom Portonuovo. V tamojších rybích reštauráciách ochutnajte čerstvé rybie špeciality a ďalšie plody mora.
Numana je ideálnym miestom pre aktívnejších turistov, ktorí nevyhľadávajú len leňošenie na pláži, ale chcú tiež spoznať ďalšie krásne miesta v okolí. Za návštevu stojí neďaleká Ancona a ak máte k dispozícii auto, zájdite si napríklad do Loreta, miništátu San Marino alebo aj do Ríma.