Detail destinácie

Bardonecchia Taliansko - transparent

za cenu .

Počasie:

Dnes Počasí v Bardonecchia - transparent 20° C Zajtra Počasí v Bardonecchia - transparent 10 - 20° C20.8. Počasí v Bardonecchia - transparent 11 - 22° C
21.8. Počasí v Bardonecchia - transparent 13 - 22° C22.8. Počasí v Bardonecchia - transparent 13 - 21° C23.8. Počasí v Bardonecchia - transparent 13 - 22° C
24.8. Počasí v Bardonecchia - transparent 11 - 20° C25.8. Počasí v Bardonecchia - transparent 11 - 19° C26.8. Počasí v Bardonecchia - transparent 9 - 20° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Bardonecchia - popis

Bardonecchia sa rozlieha na talianskej strane tunela Frejus, ktorý spája Taliansko s Francúzskom. Je preto vynikajúcou základňou pre cestovanie. Bardonechia v severotalianskom Piemonte patrí k najstarším lyžiarskym strediskám v Taliansku. Už začiatkom 20. storočia sa tu konali prvé národné súťaže v lyžovaní. Stredisko Bardonecchia je známe predovšetkým vďaka organizovaniu pretekov ženského alpského lyžovania a snowboardingu počas 20. olympijských hier v Turíne, ktoré sa uskutočnili v roku 2006. Areál vďaka tomu prešiel značnou rozsiahlou modernizáciou, vrátane pohodlných, komfortných ubytovacích komplexov a ďalšie infraštruktúry (ako napr. bazén).

Talianska lyžiarske stredisko Bardonecchia má prístup k 140 km upravovaných zjazdových tratiam s 49 zjazdovkami, ktoré obsluhuje celkom 21 lyžiarskych vlekov. Prepravná kapacita týchto vlekov je 23.000 lyžiarov či snowboardistov za hodinu. Vďaka vysokej nadmorskej výške strediska je tak zaistená výdatná snehová nádielka. Lyžovanie na zjazdovkách nad 2500 metrov a snowboardingu je zaistené po celú zimnú sezónu. Stredisko je schopné svojimi snehovými delami rozšíriť prírodný sneh až na 40 km lyžiarskych tratí a to ako na začiatku tak aj na konci sezóny.

Celkom sa tu nachádza 5 čiernych zjazdoviek (3 km), 18 červených (50 km), 16 modrých a 2 zelené. Nachádza sa tu aj snowpark a pre bežkárov tu je vyhradených 10 km bežeckých tratí.
Lyžovanie v Taliansku sa zrodilo v regióne Piemont a Bardonecchia bolo jedným z prvých lyžiarskych areálov v krajine. Teraz patrí k desiatim najväčším talianskym letoviskám s vynikajúcou snehovou pokrývkou. Väčšina svahov v stredisku je orientovaných na sever alebo severozápad, čo znamená, že sneh tu pretrváva dlho.
Stredisko Bardonecchia tvorí štyri skiareály: Melezet, Les Arnauds, Campo Smith a Biowel. Prvé tri spomínané areály sú navzájom prepojené lyžiarsky a do Biowel vás dopraví skibus.
V Biowelu nájdete predovšetkým modré a červené zjazdové trate, ktoré sa tiahnu od vrcholu Jafferau. Ostatné tri areály ponúkajú zjazdové trate pre lyžovanie o všetkých stupňoch obťažností. Atraktivitu tvorí fakt, že ponúkajú široko rozvetvenú sieť a vy tak môžete pohodlne prechádzať z jednej zjazdovky na druhú.

Bardonecchia - freeride lyžovania

Bardonecchia má výbornú povesť medzi milovníkov freeride lyžovania. Voľné terény na svahoch Jafferau sú často vyhľadávané. Na svoje si tu prídu aj začiatočníci a stredne zdatný lyžiari, ktorí ocenia príjemnú čiernu zjazdovú trať, ktorá vychádza z vrcholu hory Porta della Nulattiera (2400 m.n.m.). Ďalšia krásna červená zjazdová trať vedie z vrcholku Colomion (2100 m.n.m.) a končí v areáli Campo Smith. V spodnej časti Melezetu sa potom nachádza nový snowpark s U-rampou.

Pre bežkárov je v hornej časti údolia zvaného Valle Stretta pripravený pokojný a dokonale upravený okruh v dĺžke 10 km.

Bardonecchia - iné aktivity

Po vyčerpávajúcom lyžovaní je tu bohatá ponuka možností, predovšetkým plavecký bazén, zimný štadión či tenisová hala. Môžete si ale tiež skúsiť jazdu so psím záprahom. Ak sa dostaví hlad, nájdete tu veľký výber reštaurácií s vynikajúcimi jedlami a s miestnymi špeciality (talianske cestoviny a pod.), ďalej tu nájdete aj dostatok barov.

Zimné zájazdy práve do oblasti Bardonecchia patrí (právom) k tým najobľúbenejším. Pri pobyte v Bardonechcii rozhodne nevynechajte príležitosť navštíviť blízke Francúzsko. „Cez kopec“ totiž Bardonecchia susedí so strediskami v údolí Maurienne. Vďaka tunelu Frejus sú ľahko dostupné.