Detail destinácie

Zanzibar Tanzánia - transparent

Ponúkame 35 ubytovacích kapacít za cenu 1 114,18 € - 5 268 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Zanzibar - transparent 25° C Zajtra Počasí v Zanzibar - transparent 23 - 26° C19.8. Počasí v Zanzibar - transparent 24 - 28° C
20.8. Počasí v Zanzibar - transparent 23 - 27° C21.8. Počasí v Zanzibar - transparent 24 - 27° C22.8. Počasí v Zanzibar - transparent 23 - 27° C
23.8. Počasí v Zanzibar - transparent 23 - 27° C24.8. Počasí v Zanzibar - transparent 23 - 27° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Destinácia:

Popis


Zanzibar je obľúbená turistická destinácia, a to hlavne vďaka nádherným bielym plážam, veľmi zachovalému podmorskému svetu a nádhernej prírode vo vnútri ostrova. Zanzibar si vyslúžil obľubu nielen vďaka svojej kráse, ale tiež vďaka bohatej a zaujímavej histórii. Lákadiel má ostrov viac než dosť – je skutočným rajom pre každého, kto miluje teplé podnebie a kúpanie vo vyhriatom mori. Mesta ako Ngkimbo a Stone Town, sultánov palác, ale tiež dediny rybárov a farmárov na vás dýchnu nezabudnuteľnú atmosféru. Celé pobrežie ostrova je pokryté belostnými piesočnými plážami a korálovými útesmi, ktoré poskytujú vynikajúce podmienky pre potápanie (predovšetkým na ostrove Pemba). Zanzibar predstavuje doteraz nedotknutý prírodný raj, odkiaľ môžete podnikať i veľmi zaujímavé výlety na okolité exotické ostrovy alebo na safari na blízkej africkej pevnine.

Zanzibar je súhrnný názov pre ostrovy a ostrovčeky nachádzajúce sa približne 30 kilometrov od východoafrického pobrežia. V minulosti sa týmto územím prehnalo mnoho kultúr, vďaka čomu oplýva nezameniteľným koloritom. V roku 1964 sa stal súčasťou Tanzánie, krátko po tom, čo si od Veľkej Británie vybojoval definitívnu nezávislosť. Stalo sa tak 19. decembra 1963.

Ostrov má tropickú klímu s minimálnymi výkyvmi či už počas roku tak aj v denných a nočných teplotách. Od druhej polovice marca do polovice mája trvá obdobie dažďov, čo však spravidla neznamená nemožnosť stráviť dovolenku v pohode. V tomto období sa objavujú silnejšie dažde, ale len zriedka prší celý deň. Podnebie je väčšinu roka veľmi teplé a more tak isto. Zanzibarské pobrežie odráža morský príliv a odliv ako máloktoré iné. V období odlivu more ustúpi o desiatky metrov, aby tak ukázalo, čo ukrýva na svojom dne.

Zanzibar je tiež známy pod prezývkou \"ostrov korenia\". Pestuje sa tu hlavne klinček, škorica, vanilka a kardamón. Zanzibar bol osídlený africkými kmeňmi, ktorí tu našli úrodnú pôdu a more, ktoré im poskytlo útočisko pred inváziami iných kmeňov. Obyvateľstvo tu žilo nerušene, až pred 500 rokmi sem zavítal Ománský sultán so svojou družinou, ktorá začala obchodovať s otrokmi a nazhromaždila veľké bohatstvo. Stone Town (hlavné mesto Zanzibaru) bolo organizáciou UNESCO pripísané na zoznam svetového kultúrneho dedičstva. najväčší ostrov je rovnako maličký ako mnohé ďalšie v oblasti severne od Madagaskaru. Všeobecné vedomie si vydobyl azda preto, že sa tam pred vyše šesťdesiatimi rokmi narodil frontman skupiny Queen Freddie Mercury. Bizarné pomenovanie Zanzibar zaznelo aj v slovenskom románe Tisícročná včela - nositeľom tohto mena bol pes starého Pichandu.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >