Detail destinácie

Bangkok Thajsko - transparent

za cenu .

Počasie:

Dnes Počasí v Bangkok - transparent 29° C Zajtra Počasí v Bangkok - transparent 24 - 30° C21.9. Počasí v Bangkok - transparent 24 - 30° C
22.9. Počasí v Bangkok - transparent 24 - 30° C23.9. Počasí v Bangkok - transparent 24 - 27° C24.9. Počasí v Bangkok - transparent 24 - 29° C
25.9. Počasí v Bangkok - transparent 25 - 29° C26.9. Počasí v Bangkok - transparent 25 - 30° C27.9. Počasí v Bangkok - transparent 25 - 29° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

 

Bangkok - popis

Bangkok, hlavné mesto Thajska, to sú moderné mrakodrapy, budhistické chrámy, život na rieke, plávacie trhy, čínska štvrť, metro i nadzemná dráha Sky Train, to všetko vytvára kontrast medzi bohatou históriou a modernou, dynamickou súčasnosťou.

Cez mesto preteká rieka Chao PHRAYA, na ktorej brehoch vyrástli najlepšie hotely v Bangkoku. Tu nájdu turisti i GRAND PALACE pokrývajúci obrovskú rozlohu, ktorý parí medzi najvýznamnejšie pamätihodnosti mesta. Nachádza sa tu i WAT PHRA KAEO, chrámový komplex, v ktorom je umiestnený Smaragdový Budha. Socha tohto Budhu však nie je pokrytá smaragdami, ako by sa mohlo zdať podľa názvu, ale je vyrobená z priehľadného zeleného jadeitu. Smerom od Grand Paláca proti prúdu rieky sa dostanete k ROYAL BARGES. Táto bohato zdobená riečna bárka sa stále používa pri špeciálnych procesiách na Chao Phraya.

V rámci mesta sa vyskytuje vyše 300 Budhistických chrámov a svätýň. Najznámejší je WAT BENCHAMABOPHIT (Mramorový chrám), WAT ARUN (Chrám úsvitu) a WAT TRIMIT (Chrám zlatého Budhu). Jeden z najväčších chrámových komplexov v krajine sa nachádza vo WAT PHO. Vyše 30 chrámov je značne roztrúsených, najväčší z nich je Chrám ležiaceho budhu. Veľkosť sochy Budhu je enormná, dlhá je úžasných 47,5m a vysoká 15m. Záhrady, ktoré obkolesujú chrámy, poskytujú únik pred hektickým životom veľkých miest. V chráme sa nachádza národná škola tradičnej Thajskej masáže. Zaujímavým miestom pre návštevu je plávajúci trh, ktorý sa stáva stále väčšou turistickou atrakciou než trhom pravých Thajčanov.

Bangkok - nakupovanie

Nákupné centrá ako Emporium na Sukhumvit Roud, Time Square či Robinson D.S. a World Trade Center ponúkajú originály i kópie všetkých svetových značiek, výrobky z teakového dreva, striebra, zlata a drahých kameňov, bavlny i thajského hodvábu.

Bangkok - zábava

Noční život, plávacie trhy, vodné kanály a desiatky udržovaných parkov, to všetko v atmosfére budhistickej viery. To sú hlavné atribúty atraktívneho, ale aj ťažko zameniteľného mesta.

Bangkok - výlety

Po prúde rieky sa doplavíte k starobylému mestu AYUTTHAYA a k starému letnému palácu v BANG PA-IN. Na pokraji tohto paláca sa nachádzajú markantné stavby akou je Thai PAVILION postavený v klasickom štýle, neoklasický palác, PAGODA vybudovaná v čínskom štýle a budhistický chrám, ktorý sa podobá na gotický kostol. Východne od Bangkoku leží ANCIENT CITY, rozsiahly súkromný park s modelmi thajských historických pamätihodností, pričom niektoré modely sú presnou kópiou originálov, iné sú ich zmenšeninou. Mimo mesta je sídlo Ružová záhrada (ROSE GARDEN COUNTRY RESORT), v ktorom sa denne hrá thajská hudba, tancuje, hrajú hry a oslavuje sa.  Blízko kambodžských hraníc sa nachádzajú ruiny chrámu Kmérskej ríše.