Detail destinácie

Hua Hin Thajsko - transparent

Ponúkame 2 ubytovacích kapacít za cenu 1 042,26 € - 1 534,63 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Hua Hin - transparent 30° C Zajtra Počasí v Hua Hin - transparent 27 - 30° C19.8. Počasí v Hua Hin - transparent 26 - 29° C
20.8. Počasí v Hua Hin - transparent 26 - 31° C21.8. Počasí v Hua Hin - transparent 26 - 30° C22.8. Počasí v Hua Hin - transparent 26 - 31° C
23.8. Počasí v Hua Hin - transparent 27 - 29° C24.8. Počasí v Hua Hin - transparent 27 - 31° C25.8. Počasí v Hua Hin - transparent 26 - 31° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Hua Hin - popis

Hua Hin je prvým (ak chcete najstarším) thajským plážovým letoviskom. Leží asi 220 km južne od Bangkoku a spojenie s ním mimo maličkého lietadla, zabezpečujú diaľnice a železnice s najkrajšiou stanicou v Thajsku.

Na objednávku kráľa Ramy VI . a koloniálneho železničného hotela tu bolo v roku 1922 postavené prvé golfové ihrisko. So stúpajúcou obľubou kúpeľov a plážových rezortov sa Hua Hin stalo útočiskom pre vtedajšiu  kráľovskú rodinu, zámožných obchodníkov a najvyššiu sociálnu vrstvu z Bangkoku, rovnako tak ako pre bohatých cudzincov. Princ Chulachakrabongse tu roku 1926 postavil svoje letné sídlo Klai Klangwon, ktoré je stále ešte používané kráľovskou rodinou .

Dnes je Hua Hin menším, ale veľmi rozvinutým plážovým letoviskom s kompletnými službami pre turistov. Ak by sa Vám aj toto zdalo rušné môžete sa ubytovať na takmer ľudoprázných plážach v jeho severnom satelite Cha Am.

Hua Hin - pláže

Hua Hin je príjemné letovisko, ktoré ponúka pokojné prostredie s typicky thajskou atmosférou. Mesto Hua Hin má nádhernú pláž. Skalnatý ostroh s malou svätyňou rozdeľuje pláž na dve časti. Na severnej je rybársky prístav a druhá na juh je 3 km dlhá, široká, biela pláž zakončená chrámovú horou Khao Takiab. Priamo proti hlavnej ulici vedúcej k moru je na pláži veľká koncentrácia slnečníkov, lehátok a vychýrených plážových reštaurácií. Úplným unikátom sú tu menšie koníky chodiace po pláži, na ktorých sa môžete  romanticky zviezť.

Hua Hin je výborne zariadené plážové stredisko so všetkými druhmi vyžitia. Ale oproti Pattaya na opačnej strane Thajského zálivu ponúka Hua Hin pokojné prostredie, ktoré si zachováva typicky thajskú atmosféru. Hua Hin je ideálna pre rodiny s deťmi a pre tých, ktorí chcú uniknúť zhonu veľkomesta. Ďalej na juh sa tiahnu ďalšie takmer ľudoprázdne pláže, pri ktorých pomaly vyrastajú osamostatnené hotely.

Hua Hin - aktivity

Aktivity, ako je jazda na koni po pláži, golf, nakupovanie, rybárčenie a kúpanie robia z Hua Hin príjemné miesto pre rodinnú dovolenku. Ľahká dostupnosť z Bangkoku - asi 3 hodiny po diaľnici - jeho atraktivitu ešte zvyšuje. Snáď vďaka kráľovskej tradícii sa mu zatiaľ vyhýba masová turistika.
Napriek tomu je tu k dispozícii pestrá škála výborných plážových hotelov na najvyššej úrovni.
Hua Hin je výborným východiskovým bodom pre výlety do radu nádherných národných parkov - napr. Kaeng Krachan a Khao Sam Roi Yot . Milovníci histórie a pamiatok sa vydajú do neďalekého Petchaburi alebo thajského Ro de Janeira - hlavného mesta provincie Prachuap Khiri Khan .

Hua Hin - turistické zaujímavosti

Južne od hlavných pláží Hua Hin leží kopec Khao Takiap, na ktorom sa nachádza veľké množstvo svätýň a v blízkosti leží chrám Wat Khao Lad, pred ktorým stojí 20 metrov vysoká socha Budhu, ktorý sa pozerá na more.
Železničná stanica Hua Hin je jedna z najkrajších železničných staníc Thajska je pýchou miestnych obyvateľov. Postavená bola za vlády kráľa Ramy VI.
Palác Klai Kangwon, ktorý dal postaviť kráľ Rama VII. roku 1926 na severe Hua Hin. Skladá sa z troch rezidencií v španielskom štýle otočených k moru. Španielský štýl bol vybraný, pretože vyhovuje tropickej klíme Thajska a spĺňa funkciu letnej rezidencie.


 

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >