Dovolenka 2015 - Koh Kood, 0 zájazdov v cene od 0€

Detail destinácie

Koh Kood Thajsko - transparent

za cenu .

Počasie:

Dnes Počasí v Chanthaburi - transparent 29° C Zajtra Počasí v Chanthaburi - transparent 25 - 29° C21.7. Počasí v Chanthaburi - transparent 25 - 28° C
22.7. Počasí v Chanthaburi - transparent 25 - 29° C23.7. Počasí v Chanthaburi - transparent 25 - 27° C24.7. Počasí v Chanthaburi - transparent 25 - 29° C
25.7. Počasí v Chanthaburi - transparent 26 - 29° C26.7. Počasí v Chanthaburi - transparent 25 - 26° C27.7. Počasí v Chanthaburi - transparent 25 - 29° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Koh Kood - popis

Ostrov Koh Kood sa nachádza asi 80 km od hlavného mesta provincie - trate - a jedná sa o ostrov najviac vzdialený od pevniny. Ko Kood je tiež najvýchodnejším ostrovom Thajska, takmer hraničiace s Kambodžou.
Rozlohou 129 km2 sa radí na druhé miesto v Ko Changskom národnom parku a štvrté miesto v celom Thajsku.
Aj keď je Koh Kood štvrtý najväčší ostrov Thajska, turistov tu stretnete minimum. Vyrástlo tu síce niekoľko stredísk, ale nízke bungalovy sa v tropickej zeleni len niekoľko desiatok metrov od pláže takmer strácajú.

Ako sa vraví - menej je niekedy viac. Nenájdete tu žiadny ohromný a nevkusný hotelový komplex. Len jednoduché, ale o to účelnejšie domčeky z prírodných materiálov vybavené všetkým potrebným.  Drevené bungalovy sa nachádzajú v kopcovitom teréne medzi stromami s krásnou vegetáciou tak, že pri príchode lodí nie sú z mora vidieť. Okraj pláže je čiastočne lemovaný veľkými prírodnými kameňmi, ktoré prechádzajú v pestovaný trávnik s palmami.
Najvyššou horou ostrova je Khao Paenthee, ktorá bola objavená len nedávno a ponúka prekrásne výhľady.  K najkrajším miestam, ktoré môžete na ostrove Koh Kood uvidieť, sa radí nádherný vodopád Nam Tok Khlong Chao alebo Than Sanuk Waterfall.

Koh Kood - pláže

Tunajšie pláže sú pokryté bielym jemným pieskom a voda je krásne priezračná, ideálne pre šnorchlovanie, predovšetkým na koralových útesoch. Väčšina prekrásnych pláží okolo ostrova je nedotknutá príroda, najmä pláže na západe ostrova napr ako AOW Lak ÚAN, Haad Khlong, Yai Kee, Haad Ta Pho, Haad Khlong, Onao a Haad AOW Phra, ktoré sú veľmi pokojné s množstvom tieni pod radmi kokosových paliem.