Detail destinácie

Koh Samui Thajsko - transparent

Ponúkame 31 ubytovacích kapacít za cenu 912,89 € - 4 388 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Ko Samui - transparent 27° C Zajtra Počasí v Ko Samui - transparent 24 - 28° C17.8. Počasí v Ko Samui - transparent 24 - 27° C
18.8. Počasí v Ko Samui - transparent 24 - 26° C19.8. Počasí v Ko Samui - transparent 24 - 26° C20.8. Počasí v Ko Samui - transparent 24 - 27° C
21.8. Počasí v Ko Samui - transparent 24 - 28° C22.8. Počasí v Ko Samui - transparent 23 - 26° C23.8. Počasí v Ko Samui - transparent 23 - 26° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Koh Samui - popis

Koh Samui ostrov kokosových paliem je rozlohou 247 km2 tretí najväčší ostrov v Thajsku. V najširšom bode má 21 km a dlhý je 26 km. Leží v Siamskom zálive 530 km južne od Bangkoku (cca 1 h 20 min. letu). Vnútrozemie je hornaté a zalesnené s najvyšším vrchom Khao Plu / 635 m nad morom /. Dominantou ostrova je 12 m vysoká socha Big Buddha. Celý ostrov je sprístupnený po 50 km dlhej okružnej ceste King mainroad. Obojsmerne po nej neustále prechádzajú zberné taxíky songtaew / bordovej farby / a tak môžete postupne objavovať krásy ostrova. Nekonečné palmové háje, osamelé piesočnaté pláže, krištáľovo čisté more, zvláštne skalné útvary a malé thajské dedinky priťahujú každoročne väčší počet návštevníkov. Pre nich sa tu v posledných rokoch postavilo niekoľko luxusných hotelov v thajskom štýle, otvorilo sa veľa reštaurácií, barov a obchodov, hlavne na plážach Lamai a Chaweng.

Koh Samui - pláže

Prekrásne piesočné pláže s bielym pieskom, lemované kokosovými palmami ktoré sú symbolom ostrova si stále uchovávajú svoje pôvodné kúzlo a šarm. Poskytnú vám všetky možné druhy vodných športov, zábavy a turistických atrakcií. Chaweng Beach - Najobľúbenejšia a zároveň najdlhšia a najkrajšia pláž ostrova sa tiahne 7 km na východnom pobreží. Keď hľadáte najbelší piesok a najpriezračnejšiu vodu tak Chaweng beach je správna voľba. Morské dno sa mierne zvažuje a tak je táto pláž veľmi vhodná pre rodiny s detmi.

Koh Samui - aktivity

Na pláži sú takmer všetky svetové kuchyne, masážne salóny, strediská vodných športov, predavači čerstvého ovocia a špecialít thajskej kuchyne vám priamo pri lehátku ponúknu svoje produkty. Súbežne s plážou sa tiahne mestečko Ban Chaweng. Je to ulica plná barov, reštaurácií, supermarketov, cestovných agentúr, obchodov a stánkov zo suvenírmi. Je to najnavštevovanejšie a najvychytanejšie stredisko ostrova. Peknú exotickú dovolenku tu strávite od januára do septembra.

Koh Samui - zaujímavosti

Až do príchodu prvých turistov v 70-tych rokoch sa mu hovorilo najväčšia kokosová plantáž sveta. Odvtedy ostrov žije prevažne s turistického ruchu, i keď ešte stále produkuje cca 3 000 000 kokosových orechov mesačne. Až do polovice 80-tych rokov bol ostrov viac-menej neznámym turistickým miestom pre návštevníkov Thajska. Avšak nekonečné palmové háje, osamelé piesočnaté pláže, krištáľovo čisté more, zvláštne skalné útvary a malé thajské dedinky priťahujú každoročne väčší počet návštevníkov. Pre nich sa tu v posledných rokoch postavilo niekoľko luxusných hotelov v thajskom štýle, otvorilo sa veľa reštaurácií, barov a obchodov, hlavne na plážach Lamai a Chaweng.
Najvýznamnejším mestom ostrova je Nathon ktorý vznikol približne okolo roku 1905 ako mesto so sídlom miestnej správy ostrova. Nathon leží v západnej časti ostrova. Pre turistov je toto mesto málo významné a prenocuje tu len málokto, keďže mesto je hlavne centrom všetkých úradov, bánk a hlavného prístavu ostrova, ktorý zabezpečuje prepravu trajektami medzi ostrovom a pevninou.

Väčšina z 36 000 pôvodných obyvateľov pracuje v službách turistického ruchu alebo sa venuje výrobe suvenírov z dreva a hodvábu. Ostrov navštívi ročne okolo 1 000 000 turistov. Vyše 90 % obyvateľov sa hlási k budhistickému smeru theraváda a ostatných 10 % sa hlási k budhistickému smeru mahayana, k hinduismu, k sikhom, moslimom a kresťanom.
Ostrovanov charakterizuje úsmev, prívetivosť a snaha pomôcť v každej situácii. Ostrovu sa podarilo udržať si vzhľad tropického raja nakoľko platí miestne nariadenie že žiadna budova nesmie presiahnuť výšku palmy a preto sa všetky hotely a rezorty skrývajú v tieni paliem.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >