Detail destinácie

Phuket Thajsko - transparent

Ponúkame 34 ubytovacích kapacít za cenu 763,48 € - 12 028,91 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Phuket - transparent 27° C Zajtra Počasí v Phuket - transparent 25 - 29° C24.8. Počasí v Phuket - transparent 26 - 29° C
25.8. Počasí v Phuket - transparent 26 - 28° C26.8. Počasí v Phuket - transparent 25 - 28° C27.8. Počasí v Phuket - transparent 26 - 27° C
28.8. Počasí v Phuket - transparent 25 - 28° C29.8. Počasí v Phuket - transparent 25 - 28° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Phuket - popis

Ostrov Phuket je nazvaný aj Perla juhu o rozlohe 48 x 22 km, s horami, ktoré tvoria 70 % jeho celkovej plochy. Je najnavštevovanejším a najväčším thajským ostrovom. Má 235 tisíc obyvateľov, kozmopolitný charakter a štatút provincie. S malajským poloostrovom je prepojený dvomi 700 m dlhými mostami, starším Sarasin, novším Thao Thep Krasatri a vzdialený je 867 km južne od Bangkoku, čo predstavuje niečo viac ako 1 hodinu letu z hlavného mesta. Členitý a hornatý Phuket je pokrytý z veľkej časti tropickou vegetáciou, dvanástimi dlhými bielymi piesočnatými plážami a mnohými malými ryžovými poliami, ananásovými, gumovníkovými, kokosovými a kakaovníkovými plantážami, palmovými hájmi a stromami orechov kešu, príjemným teplým morom s bohatým podvodným svetom s koralovými útesmi, bujná exotická vegetácia ponúkajúca absolútny pokoj a relax. Vápencové hory dosahujú výšku 442 m, v okolitých mangrovových porastoch žijú opice, morské lastovičky a mnoho ďalších chránených živočíchov.
I napriek prírodnej katastrofe z decembra 2004 je Phuket stálym dovolenkovým hitom nielen európskych turistov.

Phuket - pláž

Pokiaľ však hľadáte pláže s vodnými športmi, potápaním, pobrežné promenády plné lacných občerstvení i výborných reštaurácií, obchodov, barov a nočného života, určite ich neprehliadnete. K najznámejším plážam Phuketu patria Patong, Karon a Kata. Ideálny čas pre dovolenku je november - apríl a jún - august.

Phuket - história

Mesto Phuket bolo založené v 1. storočí p.n.l. Phuket bol v kolónií India. Pôvodne sa miesto nazývalo Ceylon alebo Siam. V 16. storočí na ostrove začala ťažba cínu.
Dnes nájdeme v Phuket Town moderné hotely, obchodné centrá, ale aj historické pamiatky. V staršej časti mesta stoja krásne rezidencie pochádzajúce z 19. storočia napr. Provinčný úrad, Súdny dvor Phuketu alebo Thajská Národná banka. V tejto časti mesta sú kľukaté úzke uličky. V niekoľkých uličkách sa zachovali staré drevené dvere s čínskymi ozdobami. Severovýchodne sa nad mestom zdvíha hora Khao Rang. Na vrcholku hory je bronzová socha Phra Ratsada Nupradit. Je to podobizeň guvernéra Phuketu z obdobia kedy vládol kráľ Rama V. Okolo sochy je pekný park. Z hory je krásny výhľad na mesto. Neďaleko mesta je miesto zvané Wat Chalong. V jeho strede stojí socha Luang Por Cham. Tento muž pomohol obyvateľom Phuketu poraziť čínskych povstalcov v roku 1876. Nájdeme tu aj sochy mníchov Luang Por Chaung a Luang Por Gluam. K vyhľadávaným miestam Phuketu sú okrem pláží ukážka Thajských dedín, Farma orchideí či Múzeum morských mušlí. Zaujímavou stavbou Phuketu je pomník ťažby cínu. Pomník má tvar vrtáka. Bol postavený v roku 1969. V Phukete sa tradične konajú rôzne festivaly a slávnosti.

Phuket - okolie

V okolí mesta môžeme menovať niekoľko turistických zaujímavostí, ako napríklad Ao Nang približne 57 km, Karon Pláž približne 16 km, Wat Chalong približne 16 km, Nai Harn Beach približne 24 km, Kata Noi beach približne 20 km, Karon Beach približne 1.4 km, Patong približne 11 km, Phuket Fantasea približne 4 km, Blue Canyon Golf Club približne 13 km.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >