Detail destinácie

Borj Cedria Tunisko - transparent

za cenu .

Počasie:

Dnes Počasí v La Marsa - transparent 24° C Zajtra Počasí v La Marsa - transparent 23 - 26° C24.8. Počasí v La Marsa - transparent 23 - 27° C
25.8. Počasí v La Marsa - transparent 24 - 29° C26.8. Počasí v La Marsa - transparent 23 - 29° C27.8. Počasí v La Marsa - transparent 25 - 27° C
28.8. Počasí v La Marsa - transparent 23 - 27° C29.8. Počasí v La Marsa - transparent 23 - 26° C30.8. Počasí v La Marsa - transparent 23 - 27° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Borj Cedria - popis

Letovisko Borj Cedria je ideálnym miestom pre strávenie aktívnej dovolenky. Výhodná poloha je priaznivá pre každodenné výlety a objavovanie celého Tuniska. Mesto je vzdialené 30 km od hlavného mesta Tunis, do ktorého jazdí každú chvíľu vlak za nízky poplatok. Výlet vlakom je iste výborný pre rodinné radovánky, keďže je nenáročný časovo, ale i fyzicky. Nemusíte mať obavy z cestovania tuniskými dopravnými prostriedkami, keďže sú bezpečné. Tunisania sú vždy usmievaví a radi vám poradia, to všetko je krásne dofarbené malebnou krajinou, vyfarbenou do rôznych tónov. Pokiaľ vás zaujíma rušná tvár Tuniska, zajdite sa pozrieť do cca 50 km vzdialeného Hammametu. Tu sa stretnete s temperamentným štýlom života tunisanov, zmiešaným s rôznorodosťou turistov. Všetko dohromady pôsobí ako farebný odraz na mori pri západe slnka. Nespočetné množstvo obchodíkov, barov, reštaurácií. Pre vzdialenejšie výlety doporučujeme mesto Monastir, ktoré je asi 140 km od Borj Cedria.

Borj Cedria - pláže

Letovisko Borj Cedria ponúka vhodné podmienky pre kúpanie a relax pri mori. Pláže v Borj Cedria sú menej preplnené ako v okolitých, väčších letoviskách. Rezort však priťahuje dovolenkárov svojimi malebnými plážami, ktoré sú tvorené pieskom a majú pozvoľné vstupy do mora. Preto je Borj Cedria vhodným letoviskom aj pre rodiny, ktoré sa chystajú na dovolenku s malými deťmi alebo pre menej skúsených plavcov. Pláž a aj more v Borj Cedria je však trocha špinavé. Dokonca v ňom plávajú aj nebezpečné medúzy, takže sa neodporúča plávať ďaleko od brehu. Hotelové komplexy majú súkromné pláže, na ktorých sa nachádzajú aj ležadlá a slnečníky.

Borj Cedria - výlety

 

Letovisko Borj Cedria a jeho okolie ponúka výborné podmienky pre absolvovanie príjemného výletu. Do centra mesta Hammamet je to zhruba 50 km. Nad mestom Hammamet dominuje mohutná pevnosť Kasbah vystavaná v 15. storočí. Južnú časť mesta zase reprezentuje najmodernejšia turistická zóna, Hammamet – Yasmine.
Letovisko Nabeul je hlavné mesto tuniského guvernátu Cap Bon, no známe je predovšetkým ako mesto všetkých hrnčiarov. Hrnčiarske výrobky z Nabeulu boli totiž známe už v dobách rímskych. Dnes v meste turistov očarujú obchodíky a dielne plné keramiky v typickej farbe: modrej, zelenej a žltej.
Pre turistov sú zaujímavé predovšetkým vykopávky fenického mesta Kerkoane.  V tejto archeologickej lokalite sa odkrývajú stavby z predrímskeho obdobia. Väčšina vykopávok je čisto rímska alebo byzantská.
Z letoviska Borj Cedria  sa dá dostať aj do mesta Tarkouna, kde sa nachádzajú pozostatky rímskeho akvaduktu. Nechal ho postaviť kráľ Hadrián, aby  privádzal vodu z hôr do Kartága.
Ďalej vo vnútrozemí od Borj Cedria je situované Thuborbo Majus. Jedná sa o známe archeologické nálezisko z rímskej doby. Popri fóra je možné tu nájsť aj jeden z najväčších kapitolov Afriky, trh, chrám Merkura a dvoje termálne kúpele.
Pre vzdialenejšie výlety sa odporúča mesto Monastir, ktoré je vzdialené asi 140 km od Borj Cedria.

Borj Cedria - aktivity

V meste sa nachádza aj veľké množstvo obchodíkov, barov, kaviarní a reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typickú tuniskú kuchyňu.
Pre rezort Borj Cedria sú typické aj športoviská a na plážach je možné vykonávať vodné športy. 
Výhodná je aj poloha letoviska Borj Cedria. Pretože z rezortu sa dajú podnikať výlety za ďalšími krásami Tuniska. Letovisko Borj Cedria je ideálnym miestom pre strávenie aktívnej dovolenky.