Dovolenka 2015 - Midoun, 0 zájazdov v cene od 0€

Detail destinácie

Midoun Tunisko - transparent

za cenu .

Počasie:

Dnes Počasí v Djerba - transparent 18° C Zajtra Počasí v Djerba - transparent 16 - 18° C21.4. Počasí v Djerba - transparent 15 - 19° C
22.4. Počasí v Djerba - transparent 16 - 20° C23.4. Počasí v Djerba - transparent 16 - 21° C24.4. Počasí v Djerba - transparent 16 - 22° C
25.4. Počasí v Djerba - transparent 18 - 26° C26.4. Počasí v Djerba - transparent 21 - 31° C27.4. Počasí v Djerba - transparent 20 - 23° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Midoun - popis

Mestečko Midoun ležiace vo vnútrozemí ostrova Djerba je druhým najväčším mestom na ostrove, hneď za hlavným mestom Houmt Souk.
Predtým tu fungovalo akési poľnohospodárstvo, okolo celého mesta sú rozsiahle plantáže olivovníkov, ale dnes už všetkých asi 14.000 obyvateľov pracuje v službách a obchode. Všetky domy sú tu postavené v miestnom štýle, ale žiadne extra pamiatky alebo zaujímavosti tu nie sú. Ak by ste však nejakú zaujímavosť nájsť chceli, je tu asi 300 rokov starý kamenný mlyn alebo pozostatky stavieb pre spracovanie olív a výrobu olivového oleja. V Midounu sa nachádza preslávené trhy, ktoré sa konajú každý piatok. Mesto Midoun obklopujú rozsiahle olivovníkové háje.

Midoun - aktivity

To hlavné, za čím sa sem jazdia, sú trhy. Predáva sa tu úplne všetko od čerstvého ovocia a elektroniky cez oblečenie až po keramiku a miestne ručne vyrábané výrobky. A potom sa tu tiež organizuje raz týždenne svadba. Teda svadieb tu býva asi viac, ale táto je pojatá ako ukážka pre turistov a jedná sa džerbský svadobný obrad. Svadba sa organizuje v miestnom prírodnom amfiteátri a vyberá sa na nej nejaké malé vstupné.
No a ak budete tým všetkým už unavení, môžete si posedieť v niektorej z kaviarní / čajovní. Sú všetky postavené v arabskom slohu a bývajú na frekventovaných miestach, takže keď si tu sadnete, tak môžete relaxovať a zároveň pozorovať ruch okolitého mesta.

Neďaleko mesta Midoun sa nachádza ešte jedna zaujímavosť - krokodília farma. Áno, naozaj tu majú farmu s krokodílmi - je ich okolo 400 a patrí k rodu Krokodíl nílsky.