Detail destinácie

Zarzis Tunisko - transparent

Ponúkame 7 ubytovacích kapacít za cenu 398 € - 838 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Zarzis - transparent 29° C Zajtra Počasí v Zarzis - transparent 27 - 29° C20.8. Počasí v Zarzis - transparent 25 - 28° C
21.8. Počasí v Zarzis - transparent 26 - 28° C22.8. Počasí v Zarzis - transparent 26 - 28° C23.8. Počasí v Zarzis - transparent 26 - 28° C
24.8. Počasí v Zarzis - transparent 26 - 28° C25.8. Počasí v Zarzis - transparent 25 - 28° C26.8. Počasí v Zarzis - transparent 26 - 29° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Zarzis - popis

Zarzis je najjužnejším turistickým letoviskom na tuniskom pobreží, ktoré leží v tesnej blízkosti ostrova Djerba, s ktorým je spojené mostom (stará rímska cesta). Vzdialené je cca 50 km od letiska Djerba – Zarzis. Mesto vyrástlo na mieste rímskeho Gergis v dobe francúzskeho protektorátu a dnes tu žije 15 000 obyvateľov. V centre mesta nájdete starý rybársky prístav a Veľkú mešitu. Pre dovolenkárov je však atraktívnejšia turistická zóna, ktorá je vzdialená 2 km od centra mesta. Toto miesto sa môže pochváliť krásnymi plážami s bielym pieskom, kryštálovým morom a vysokými palmami, ktoré chránia pred horúcim slnkom. Táto oblasť je taktiež známa pestovaním olivovníkov. V ďaka krásnym plážam, možnosti podmorského rybolovu a termálnym prameňom, odporúčaným na liečbu kožných ochorení, sa zo Zarzisu stalo vyhľadávané stredisko cestovného ruchu.

Zarzis - pláže

Piesočnaté pláže v Zarzis sú totiž ako stvorené pre aktívny odpočinok pri prevádzkovaní vodných športov. Pláže majú pozvoľné vstupy do mora. Preto je Zarzis vhodným letoviskom aj pre rodiny, ktoré sa chystajú na dovolenku s malými deťmi alebo pre menej skúsených plavcov. V mori však môžeme občas stretnúť aj nebezpečné medúzy, takže sa neodporúča plávať ďaleko od brehu.

Zarzis - výlety

 

Letovisko Zarzis a jeho okolie ponúka vhodné podmienky pre absolvovanie príjemných výletov. Rezort susedí s ostrovom Djerba. Nádherná panoráma na celé pobrežie sa dovolenkárom naskytne z pevnosti Borj el – Kebir. Tá v minulosti tvorila dôležitú súčasť obranného systému ostrova Djerba.
Turistom dovolenkujúcim v Zarzise sa taktiež odporúča navštíviť dedinku Guellala, ktorá sa stala strediskom tradičnej ručnej hrnčiarskej výroby.
Ostrov Djerba je taktiež veľmi známy pre svoju históriu židovskej kultúry. V dedine Riadh sa nachádza slávna synagóga La Ghriba. Práve v nej je uchovaný jeden exemplár zo Starého Zákona. Svätyňa je vystavaná na základoch jednej z najstarších synagóg sveta. V súčasnosti je La Ghriba dôležitým židovským pútnickým miestom.
Ďalšou známou historickou pamiatkou pobrežia je mesto Gabes. Nachádza sa severozápadne od Zarzisu a je považované za bránu Juhu. V stredoveku tu ukončili karavany z Afriky svoju púť. Juhozápadne od Gabes sa nachádza oblasť jaskynných obydlí, ktorým sa tiež hovorí obydlia troglodytov.
Nemenej zaujímavá je aj návšteva krokodílej farmy či delfinária.

Zarzis - aktivity

 

Letovisko Zarzis ponúka výborné podmienky pre rôznorodé množstvo aktivít. V Zarzise sa nachádza niekoľko obchodíkov, barov, kaviarní a reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typickú tuniskú kuchyňu. V kaviarňach je možné vyskúšať aj vodnú fajku.
Na plážach v rezorte je možné vykonávať viacero športových aktivít. Hotelové komplexy majú športoviská.
Letovisko Zarzis je ideálnym miestom pre pokojnú rodinnú dovolenku.

 

 

 

 

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >