Dovolenka 2015 - Gammarth, 0 zájazdov v cene od 0€

Detail destinácie

Gammarth Tunisko - transparent

za cenu .

Počasie:

Dnes Počasí v Gammarth - transparent 29° C Zajtra Počasí v Gammarth - transparent 23 - 29° C19.7. Počasí v Gammarth - transparent 24 - 28° C
20.7. Počasí v Gammarth - transparent 24 - 27° C21.7. Počasí v Gammarth - transparent 24 - 36° C22.7. Počasí v Gammarth - transparent 27 - 32° C
23.7. Počasí v Gammarth - transparent 25 - 30° C24.7. Počasí v Gammarth - transparent 24 - 29° C25.7. Počasí v Gammarth - transparent 23 - 28° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Gammarth - popis

Letovisko Gammarth je známy rezort, ktorého brehy piesočnatých zátok sú od seba oddelené skalnatými mysmi. Nachádza sa severne od hlavného mesta Tunisu, blízkosti Karthago. Tiahne sa na severozápad od mestečka La Marsa pozdĺž 9 km dlhého pobrežia. Pláže sú dve, prerušené skalnatějším mysom a veľkým lesoparkom. Rušnejšie je južná časť u La Marsa, ktorá je už veľmi blízko turisticky významné lokalite Sidi Bou Said s typickou modro-bielou ľudovou architektúrou.
V oblasti Gammarth sú dva typy hotelov. Jednak menšie rodinné záhradné hotely ďalej od mora s vlastnými bazénmi (na juhovýchode), za druhé väčšie hotelové komplexy okolo mora a u severovýchodnej pláže. Tieto väčšie hotely sa mimo sezónu sústredia na kongresovú turistiku. Ďalej od mora sú relatívne pekné parky, ktorými prechádzajú miestne cesty. Je tu aj pekný vojenský pamätník, čo je ale skôr atrakcia pre Tunisanov ako pre turistov.
Atmosféra letoviska je situovaná do klasického tuniského štýlu, ktorý výborne dokresľuje historické pamiatky umiestnené neďaleko mesta. Zvlášť vysoko je Gammarthcenený organizátormi pracovných schôdzok, alebo kongresov.
Letovisko je taktiež známe svojou typickou vôňou. Pobrežie totiž lemuje les eukalyptov a mimóz. Výhodou je tiež krátka vzdialenosť od starovekého Kartága alebo malebnej dedinky Sidi Bou Said.
Gammarth je ideálnym miestom pre pokojnú rodinnú dovolenku.

Gammarth - pláže

Pláže sú piesočnaté, obrátené na severovýchod. Brehy piesočnatých zátok sú od seba oddelené skalnatými mysmi. Pláže v Gammarth sú často krát aj menej preplnené ako v okolitých, väčších letoviskách. Malebné pláže sú tvorené pieskom a majú pozvoľné vstupy do mora. Preto je Gammarth vhodným letoviskom aj pre rodiny, ktoré sa chystajú na dovolenku s malými deťmi alebo pre menej skúsených plavcov. V mori však môžeme občas stretnúť aj nebezpečné medúzy, takže sa neodporúča plávať ďaleko od brehu.

Gammarth - výlety

Letovisko Gammarth ponúka vhodné podmienky pre absolvovanie príjemných výletov. V Gammarthu a jeho okolí jazdí obľúbený turistický vláčik, ktorý prechádza aj štvrťami obývanými zámožnými Tunisanmi.
Vláčik stojí i v stanici Kartágo. Kartágo bolo staroveké, pôvodne fenické mesto, založené vysťahovalcami z Týru v roku 814 pred Kr.. Najväčšou atrakciou sú ruiny resp. zvyšky základov Antóniových kúpeľov postavených okolo roku 160 s rozlohou okolo 18 000 m2, ktoré sú zo severnej strany obkolesené prezidentským palácom.
Kúsok od Bizerte sa nachádza stará, pôvodne púnska, lokalita. V minulosti sa jednalo o významný rímsky prístav, ktorý svojim vplyvom dlho súperil s Kartágom. V súčasnosti tu sú k videniu rozvaliny a rímske budovy, dokonca aj trochu zachovalejšej než Kartágo.
Obľúbené je aj Lac Ichkeul. Je to väčšie jazero. No turisticky je zaujímavý predovšetkým miestny park, ktorý je situovaný na úpätí vyhasnutej sopky. Na jazere má zimovisko obrovské množstvo vtákov, a tak je Lac Ichkeul chránenou rezerváciou.
Kúsok od Gammarth leží dedinka Sidi Bou Said. Už odjakživa bola vždy vyhľadávaná najmämaliarmi a básnikmi. Najväčšou atrakciou dedinky je však jej známa bielo-modrá architektúra. Sidi Bou Said  je v súčasnosti chránená organizáciou UNESCO. Mestečko preslávilo aj filmom Angelika a sultán, ktorý tu bol natočený.
Z Gammarth sa dá zájsť aj do hlavného mesta krajiny, do Tunisu. Pre milovníkov histórie je v meste otvorené zaujímavé múzeum Bardo, kde sa dá dozvedieť veľa o architektúre použitej v Kartágu.

Gammarth - aktivity

V meste sa nachádza aj veľké množstvo obchodíkov, barov, kaviarní a reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typickú tuniskú kuchyňu.
Pre rezort Gammarth sú typické športoviská a na plážach je možné vykonávať vodné športy. 
Letovisko Gammarth si v posledných rokoch vytvorilo modernú turistickú infraštruktúru a luxusné hotely. Atmosféra letoviska je situovaná do klasického tuniského štýlu, ktorý výborne dokresľuje historické pamiatky umiestnené neďaleko mesta. Zvlášť vysoko je Gammarth cenený organizátormi pracovných schôdzok, alebo kongresov.Gammarth je ideálnym miestom pre pokojnú rodinnú dovolenku.

Gammarth - ubytovanie

Ubytovanie získate v hotelových areáloch, ktoré sú zložené z komplexu bungalovov vybudovaných v typickom tuniskom štýle. Ubytovanie v Gammarth má svoju výhodu v tom, že je odtiaľto blízko do hlavného mesta Tunisu , ale na druhú stranu je to tu už dostatočne ďaleko od ruchu veľkomesta. Inak povedané skvelá možnosť treba každodenných výletov ako do Tunisu, tak do veľmi blízkeho Karthago a Sidi Bou Said .