Detail destinácie

Hammamet Tunisko - transparent

Ponúkame 20 ubytovacích kapacít za cenu 378 € - 1 786 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Hammamet - transparent 27° C Zajtra Počasí v Hammamet - transparent 22 - 27° C22.8. Počasí v Hammamet - transparent 22 - 27° C
23.8. Počasí v Hammamet - transparent 22 - 27° C24.8. Počasí v Hammamet - transparent 23 - 28° C25.8. Počasí v Hammamet - transparent 24 - 31° C
26.8. Počasí v Hammamet - transparent 25 - 30° C27.8. Počasí v Hammamet - transparent 24 - 29° C28.8. Počasí v Hammamet - transparent 21 - 26° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Destinácia:

Hammamet - popis

 

Známe letovisko Hammamet (Hamamet) je situované na juhu polostrova Cap Bon. V minulosti rezort býval pokojnou  rybárskou dedinkou. Dnes má mesto zhruba 20 tisíc obyvateľov a leží asi 63 km juhovýchodne od tuniského hlavného mesta.
Transfer do Hammamet z letiska v Monastire trvá okolo 90 minút a z Tunisu 60 minút.
Nad mestom Hammamet dominuje mohutná pevnosť Kasbah vystavaná v 15. storočí. Smerom na východ od mesta prechádzajú hotely okolo pláže až ku letovisku Nabeul. Južnú časť Hammametu zase reprezentuje najmodernejšia turistická zóna, Hammamet – Yasmine.
Hammamet je patrí medzi najviac navštevované rezorty v Tunisku a je ideálnym letoviskom pre aktívnu rodinnú dovolenku.

Hammamet - pláže

Mesto Hammamet je rajom pre milovníkov opaľovania, keďže pláže patria medzi najslnečnejšie a najčistejšie v celom Tunisku. Malebné pláže sú otočené k juhu, a sú dosť teplé. Sú tvorené pieskom a majú pozvoľné vstupy do mora. Preto je Hammamet vhodným letoviskom aj pre rodiny, ktoré sa chystajú na dovolenku s malými deťmi alebo pre menej skúsených plavcov. V mori však môžeme občas stretnúť aj nebezpečné medúzy, takže sa neodporúča plávať ďaleko od brehu.

Hammamet - výlety

 

Letovisko Hammamet ponúka vhodné podmienky pre absolvovanie príjemných výletov. Hammamet je dobrým štartovým bodom. Východným smerom od mesta sa nachádza prastaré mesto Nabeul.
U dovolenkárov je v obľube aj neďaleké staré islamské hradobné mesto (Medina) s pevnosťou (kasbah) z 15. storočia. Mesto pochádzajúce z roku 904 so sieťou uličiek, veľkou mešitou, kúpeľmi a množstvom obchodíkov a bazárov.
Letovisko Nabeul je hlavné mesto tuniského guvernátu Cap Bon, no známe je predovšetkým ako mesto všetkých hrnčiarov. Hrnčiarske výrobky z Nabeulu boli totiž známe už v dobách rímskych. Dnes v meste turistov očarujú obchodíky a dielne plné keramiky v typickej farbe: modrej, zelenej a žltej.
Pre turistov sú zaujímavé predovšetkým vykopávky fenického mesta Kerkoane.  V tejto archeologickej lokalite sa odkrývajú stavby z predrímskeho obdobia. Väčšina vykopávok je čisto rímska alebo byzantská.
Z letoviska Hammamet sa dá dostať aj do mesta Tarkouna, kde sa nachádzajú pozostatky rímskeho akvaduktu. Nechal ho postaviť kráľ Hadrián, aby  privádzal vodu z hôr do Kartága.
Ďalej vo vnútrozemí od Hammamet je situované Thuborbo Majus. Jedná sa o známe archeologické nálezisko z rímskej doby. Popri fóra je možné tu nájsť aj jeden z najväčších kapitolov Afriky, trh, chrám Merkura a dvoje termálne kúpele.
Z Hammamet sa oplatí vyraziť aj do medzinárodného kultúrneho strediska, ktoré bolo postavené podľa vzoru starého rímskeho amfiteátru.

Hammamet - aktivity

 

Letovisko Hammamet ponúka výborné podmienky pre rôznorodé množstvo aktivít. Predovšetkým jeho južná časť. Reprezentuje ju najmodernejšia turistická zóna v stredomorí, Hammamet – Yasmine. V nej sa nachádza  novovybudovaná štvrť so zábavným parkom „Carthageland“, ale aj s luxusnými hotelmi, promenádou s reštauráciami, obchodíkmi, novovybudovaným klziskom alebo jachtovým prístavom.
V Hammamet je možné zahrať si golf, tenis, stolný tenis, minigolf, volejbal na pláži. V Meste je však aj veľký výber vodných športov a v hotelových komplexoch majú rodičia možnosť využiť animačné programy.
Hammamet je patrí medzi najviac navštevované rezorty v Tunisku a je ideálnym letoviskom pre aktívnu rodinnú dovolenku.

Hammamet - história

V antike tu ležalo malé rímske osídlenie Pupput. V okolí mesta sa nachádzajú horúce pramene, ktoré Rimania využívali ako kúpele.
Názov rezortu pochádza z arabského slova “hammam”, čo znamená kúpele. Kúpele v Hammame sa i dnes tešia značnej obľube a sú prístupné i pre cudzincov.
Miesto, na ktorom za nachádza súčasný Hammam, bolo pravdepodobne založené v 15. storočí. Využívalo sa ako ochranné miesto pred morskými pirátmi. Určitú dobu bol pod správou Španielska.  
Hammamet bol v minulosti neprístupný pre turistov. Po prvej svetovej vojne tu trávili dovolenku maliari a spisovatelia, akým bol napr. Oskar Wilde alebo Paul Klee. Až keď nastal rozmach svetovej turistiky, začali sa tu stavať hotely v tradičnom maurskom štýle.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >