Dovolenka 2015 - Korba, 0 zájazdov v cene od 0€

Detail destinácie

Korba Tunisko - transparent

za cenu .

Počasie:

Dnes Počasí v Korba - transparent 31° C Zajtra Počasí v Korba - transparent 22 - 32° C19.7. Počasí v Korba - transparent 22 - 31° C
20.7. Počasí v Korba - transparent 23 - 32° C21.7. Počasí v Korba - transparent 22 - 33° C22.7. Počasí v Korba - transparent 27 - 30° C
23.7. Počasí v Korba - transparent 24 - 31° C24.7. Počasí v Korba - transparent 23 - 30° C25.7. Počasí v Korba - transparent 21 - 32° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Korba - popis

Korba je väčšie pobrežné mesto na severe Tuniska na východnom pobreží polostrova Cap Bon. Korba leží v provincii Nabeul a trvalo tu žije 34.807 obyvateľov.
Mesto má veľmi bohatú históriu. Osada sa tu nachádzala už v staroveku a volala sa Curubis. Prvé záznamy o meste spadajú do doby Rímskej občianskej vojny roku 46 pnl, kedy sa tu generáli S. Attius Varus a C. Considius longus, patriaci k Pompeiově frakciu, usadili a mesto opevnili. Neskôr roku 257 nl sa Korba stala miestom exilu kartaginského biskupa Cypriána, ktorý sa následne stal mučeníkom.

Mesto bolo na svoju dobu veľmi kultúrne a vyspelé. Bolo tu zriadené biskupstvo, kúpele, ale aj divadlo. Pozostatky monumentálneho akvaduktu sa dokonca zachovali dodnes. Všetko bolo ale zničené v roku 484, keď mesto dobili Vandali a tunajší biskup bol poslaný do vyhnanstva na Korziku.

Dnešné Korba nie je zrovna moc výstavné mesto. Stredom mesta vedie po väčšinu roka vyprahnuté koryto rieky. Všade popraskané fasády domov a aj historické jadro je také skôr upadnuté, ako obdivované. Bežné domy miestnych, tiež nie sú práve zaujímavé.
V meste sa však nachádza aj mnoho krásnych hotelov. Najviac ich je sústredených na južnom okraji mesta.

Korba - pláže

Mesto nemá prístav a tak celé pobrežie slúži ako jedna dlhá piesočná pláž. Tá je pomerne široká a s naozaj kvalitným pieskom. Nájsť miesto tu naozaj nie je problém. V okolí mesta sa tiež pri pobreží nachádzajú jazerá. Na severe je to napríklad Lac De Korba. Toto plytké a dlhé jazero je veľmi obľúbeným útočiskom vtákov, najmä plameniakov, ktorí sú aj symbolom mesta Korba.

Korba - aktivity

Mesto Korba ponúka výborné podmienky pre rôznorodé množstvo aktivít. V meste sa nachádza aj veľké množstvo obchodíkov, barov, kaviarní a reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typickú tuniskú kuchyňu.