Detail destinácie

Mahdia Tunisko - transparent

Ponúkame 12 ubytovacích kapacít za cenu 398 € - 1 027 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Mahdia - transparent 27° C Zajtra Počasí v Mahdia - transparent 25 - 27° C17.8. Počasí v Mahdia - transparent 25 - 27° C
18.8. Počasí v Mahdia - transparent 26 - 27° C19.8. Počasí v Mahdia - transparent 25 - 27° C20.8. Počasí v Mahdia - transparent 24 - 27° C
21.8. Počasí v Mahdia - transparent 24 - 27° C22.8. Počasí v Mahdia - transparent 25 - 27° C23.8. Počasí v Mahdia - transparent 25 - 28° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Mahdia - popis

Mahdia je významným tuniským prístavom, ktorý si turistov podmaní svojou prímorskou atmosférou. Je najjužnejšie položeným letoviskom Tuniska. Mahdia je krásne rybárske mestečko ležiace zhruba 210 km od hlavného mesta. Vzdialenosť na letisko v Monastire je iba 50 km. V dejinách hrala dôležitú úlohu na začiatku 10. storočia, kedy sa stala hlavným mestom ríše Fatimidov a veľkým rivalom Kairouanu. Z mora pri Mahdii boli vylovené grécke bronzové a mramorové predmety, ktoré v súčasnosti tvoria unikátnu zbierku v národnom múzeu v Tunise. Dnešná Mahdia je charakteristická bielymi budovami domov postavených v tradičnom maurskom štýle, oblými kopulami mešít a štíhlymi minaretmi.
Zvláštnou a tajomnou tradíciou mestečka je každodenný lov miestnych rybárov, keď ešte za mesačného svitu vyplávajú na svojich loďkách s lampášmi rozhodiť do temného mora svoje siete. Turistická zóna na pobreží Mahdie ponúka svojim návštevníkom jedny z najkrajších, doteraz nepreplnených pláží s jemným pieskom. V hoteloch rôznych kategórií môžete prežiť naozaj nezabudnuteľnú dovolenku. Vzdialenosť od letiska: Mahdia - Monastir: 50 km.

Mahdia - pláže

Letovisko Mahdia ponúka výborné podmienky pre kúpanie a relax pri mori. V Mahdie sa nachádzajú jedny z najkrajších, doteraz nepreplnených pláží. Pre letovisko je typické krásne pobrežie s jemným bielym pieskom a tyrkysové more. Páve preto je Mahdia často nazývaná tuniským Karibikom. Pláže majú pozvoľné vstupy do mora. Preto je Mahdia vhodným letoviskom aj pre rodiny, ktoré sa chystajú na dovolenku s malými deťmi alebo pre menej skúsených plavcov. V mori však môžeme občas stretnúť aj nebezpečné medúzy, takže sa neodporúča plávať ďaleko od brehu.
Táto časť pobrežia Tuniska taktiež umožňuje okrem iných športov aj  vhodné podmienky potápanie a absolvovanie potápačských kurzov.

Mahdia - Turistické zaujímavosti

Hlavná mešita sa datuje do 10. storočia a vstup do Mediny je cez obrovské vráta z 16. storočia.
Putovaním cez staré mesto turisti uvidia starobylú pevnosť. Odporúčame navštíviť maják “Cap Africa” a nádherný cintorín, v ktorom sú pochovaný námorníci.
Z mora pri rezorte boli vylovené grécke bronzové a mramorové predmety, ktoré sú prezentované v múzeu, v Tunise.
Niekoľko kilometrov od Mahdie boli postavené prvotriedne hotely.
V 11. storočí tu mali svoje rezidencie i Cyridovia. Z 10. a 11. storočia sa zachovalo niekoľko stavieb – Veľká mešita a Kasba, ktoré sú najviac vyhľadávané turistami.

Mahdia - výlety

Letovisko Mahdia ponúka vhodné podmienky pre absolvovanie príjemných výletov. Už samotný rezort ponúka veľa zaujímavostí ako napríklad : typická brána Skifa Kahla, Mustafy Hamzy a Veľkú mešitu, Mestské múzeum, zbrojnicu, emirov palác a Veľkú vežu
Neďaleko Mahdie, na špičke mysu, sa nachádza aj turecká pevnosť zo 16. storočia zvaná Borj Mahdia. Pevnosť stojí na polostrove a staré mesto na trojuholníku zeme, ktorý k polostrovu vedie. Z pevnosti Borj El Kebir je výhľad na biely cintorín, podobne ako v Monastire.
Najvýznamnejšou stavbou v Monastir je ribat - pevnosť s majákovou vežou - založená v 8. storočí. Práve tá vystupovala v mnohých známych filmoch ako napríklad Ježiš Nazaretský. V pôvodnej modlitebni sa zase dnes nachádza múzeum islamského umenia.
Mestečko Port el Kantaoui bolo vybudované v 70. rokoch, podľa prekrásnej dedinky Sidi Bou Said. Moderné hotely majú predovšetkým bielo – modré kombinácie. Zoradené sú do pekných ulíc, ktoré sa pretínajú na námestiach s fontánami.
Od Mahdia je najmenej vzdialená dedinka El Jem. Dodnes v nej stojí zachované rímske koloseum, postavené v 3. stor. n. l.. Súčasťou vstupu do kolosea je aj návšteva múzea, ktoré obsahuje stovky rímskych mozaík vykopaných v okolí.
U turistov je v obľube najmä návšteva posvätného mesta Kairouan. Je to štvrté najdôležitejšie mesto islamu po Mekke, Medine a Jeruzalemu. História Kairouan siaha ešte do úplných začiatkov islamu. Súčasťou mesta je aj studňa, ktorá je podľa povesti prepojená so slávnou posvätnou studňou Zemzem nachádzajúca sa v Mekke.

Mahdia - aktivity

Mahdia je plná charakteristických tuniských trhov, v ktorých sa cena tovaru musí zjednať. Výrobky sú však často veľmi kvalitné a väčšinou sú ručne vyrábané.
Táto časť pobrežia Tuniska taktiež umožňuje okrem iných športov aj  vhodné podmienky potápanie a absolvovanie potápačských kurzov.
V hoteloch rôznych kategórií je možné prežiť naozaj nezabudnuteľnú dovolenku.

Mahdia - história

Už Feničania objavili strategickú polohu pri myse Afrika a založili tu prístav, ktorý sa využíva dodnes. Ďalšie pozostatky pochádzajú z púnskeho a rímskeho obdobia.
V období arabského porobenia bola celá severná Afrika zničená. Svoj rozkvet dosiahla Mahdia v 10. storočí, keď sa v r. 921 stalo hlavným mestom ríše Fatimodov a veľkým rivalom Kairouanu.
V r. 1907 sa pri pobreží objavila potopená loď z r. 86 p.n.l.  
Mahdia bola opakovane atakovaná nomádmi, janovským loďstvom, sicílskymi vojenskými oddielmi, berbermi. Neskôr sa stala hlavným sídlom piráta Dargoutha a bojovala so Španielmi a Maltézksym kniežatstvom.
Na polostrove sa nachádza pevnosť, ktorej múry boli hrubé až jeden meter.

 

 

 

 

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >