Detail destinácie

Nabeul Tunisko - transparent

Ponúkame 2 ubytovacích kapacít za cenu 358 € - 968 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Nabeul - transparent 26° C Zajtra Počasí v Nabeul - transparent 22 - 26° C24.8. Počasí v Nabeul - transparent 23 - 27° C
25.8. Počasí v Nabeul - transparent 23 - 30° C26.8. Počasí v Nabeul - transparent 23 - 29° C27.8. Počasí v Nabeul - transparent 24 - 30° C
28.8. Počasí v Nabeul - transparent 23 - 27° C29.8. Počasí v Nabeul - transparent 23 - 27° C30.8. Počasí v Nabeul - transparent 23 - 27° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Nabeul - popis

Letovisko Nabeul leží zhruba 15 km od známeho Hammametu. Nabeul je hlavným mestom guvernorátu Cap Bon, no známe je predovšetkým ako mesto všetkých hrnčiarov. Hrnčiarske výrobky z Nabeulu boli totiž známe už v dobách rímskych. Dnes v meste turistov učarujú obchodíky a dielne plné keramiky v typickej farbe: modrej, zelenej a žltej.
Hlavná trieda a priľahlé postranné uličky sú lemované kaviarničkami a reštauráciami rôznych cenových kategórii. Pastvou pre oči je každý piatok usporadúvaný tzv. ťaví trh. V spleti uličiek tam môžete obdivovať rôzny tovar ponúkaný s výrečnosťou tak typickou pre miestnych obchodníkov. Medzi Nabeulom a Hammametom (cca 15 km) fungujú vlakové alebo autobusové spoje. Transfer z letiska: cca 2 hod. 20 min.
V Nabeule sa nachádza aj medina - staré mesto – a prístav s množstvom rybárskych a turistických lodí. Pre turistov je dobrá spáva, že medzi Nabeulom a 15 km vzdialeným Hammametom existuje veľmi dobré vlakové či autobusové spojenie. Preto majú dovolenkári možnosť navštíviť aj pláže susedného letoviska. Cesta z letiska v Monastire trvá približne 110 minút a z Tunisu asi 80 minút.

Nabeul ponúka ideálny podmienky pre rodinnú dovolenku.

Nabeul - pláže

Letovisko Nabeul ponúka výborné podmienky pre kúpanie a relax pri mori. Piesočnaté pláže v Nabeul sú totiž ako stvorené pre aktívny odpočinok pri prevádzkovaní vodných športov. Pláže majú pozvoľné vstupy do mora. Preto je Nabeul vhodným letoviskom aj pre rodiny, ktoré sa chystajú na dovolenku s malými deťmi alebo pre menej skúsených plavcov. V mori však môžeme občas stretnúť aj nebezpečné medúzy, takže sa neodporúča plávať ďaleko od brehu.

Nabeul - turistické zaujímavosti

Malé miestne múzeum uchováva púnske i rímske artefakty. V neďalekom mestečku Hammamet si dovolenkári môžu pozrieť autentickú výrobu hrnčiarskych a keramických výrobkov.
Uvidia, ako sa točia hrnčiarske kolesá a budú obdivovať umenie miestnych remeselníkov.
Vo vzdialenosti 2km leží Dar Chaabane, dedinka známa kvalitným spracovaním prírodného kameňa.
Iba hodinu trvá cesta do hlavného mesta – Tunisu, kam sa organizujú exkurzie za poznaním jeho bohatej histórie - jeho starobylá medina (centrum mesta) s rozprávkovými trhmi, slávne Kartágo.
V múzeu Bardo sú svetoznáme mozaiky.

Nabeul - výlety

Letovisko Nabeul ponúka vhodné podmienky pre absolvovanie príjemných výletov. Nad mestom Hammamet dominuje mohutná pevnosť Kasbah vystavaná v 15. storočí. Južnú časť mesta zase reprezentuje najmodernejšia turistická zóna, Hammamet – Yasmine.
U dovolenkárov je v obľube aj neďaleké staré islamské hradobné mesto (Medina) s pevnosťou (kasbah) z 15. storočia. Mesto pochádzajúce z roku 904 so sieťou uličiek, veľkou mešitou, kúpeľmi a množstvom obchodíkov a bazárov.
Pre turistov sú zaujímavé predovšetkým vykopávky fenického mesta Kerkoane.  V tejto archeologickej lokalite sa odkrývajú stavby z predrímskeho obdobia. Väčšina vykopávok je čisto rímska alebo byzantská.
Z letoviska Nabeul sa dá dostať aj do mesta Tarkouna, kde sa nachádzajú pozostatky rímskeho akvaduktu. Nechal ho postaviť kráľ Hadrián, aby  privádzal vodu z hôr do Kartága.
Ďalej vo vnútrozemí od Nabeul je situované Thuborbo Majus. Jedná sa o známe archeologické nálezisko z rímskej doby. Popri fóra je možné tu nájsť aj jeden z najväčších kapitolov Afriky, trh, chrám Merkura a dvoje termálne kúpele.

Nabeul - aktivity

V meste sa nachádza veľké množstvo obchodíkov, barov, kaviarní a reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typickú tuniskú kuchyňu. Slávne sú však najmä miestne vína. Najúrodnejšie vinice v celej severnej Afrike sa nachádzajú práve v regióne Cap Bon.
V Nabeul sa každý piatok koná typický povestný „ťaví trh“, na ktorom okrem tiav a ďalších domácich zvierat je možné nájsť predovšetkým krásne koberce, šperky, kožu a všetky typické remeselné výrobky.

 

 

 

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >