Detail destinácie

Port El Kantaoui Tunisko - transparent

Ponúkame 8 ubytovacích kapacít za cenu 348 € - 1 701 €.

Port El Kantaoui - popis

Prístav a zároveň aj letovisko Port el Kantaoui  je tretie najväčšie  mesto v celom Tunisku a má zhruba 400 tisíc obyvateľov. Jeho súčasťou je aj letovisko Sousse. Je situované okolo rušného rybárskeho a obchodného prístavu v južnej časti Port El Kantaoui je tá správna dávka exotiky pod arabským nebom. Nájdete tu nádherné slnečné pláže s teplou vodou. Ak máte dobrodružnú povahu a nebaví vás už ležať na pláži, nechajte sa zlákať a naštívte Saharu, vynikajúca možnosť ako spoznať pravé Tunisko a jeho tajomstvá. Port El Kantaoui má bohatú ponuku stredísk a hotelov a veríme, že do tejto krajiny sa budete chcieť znova vrátiť. Port El Kantaoui  je samostatný prázdinový komplex s prístavom, golfovým ihriskom medzinárodej úrovne a množstvom obchodíkov, kaviarní, reštaurácií a barov.
Mestečko Port el Kantaoui bolo vybudované v 70. rokoch, podľa prekrásnej dedinky Sidi Bou Said. Moderné hotely majú predovšetkým bielo – modré kombinácie. Zoradené sú do pekných ulíc, ktoré sa pretínajú na námestiach s fontánami.
Predovšetkým bohaté a atraktívne prírodné bohatstvo, ale aj vynikajúca kuchyňa, kultúrne programy či príťažlivé pláže premenili Port el Kantaoui na medzinárodné stredisko, ktoré je ideálnym miestom pre rodinnú dovolenku.

Port El Kantaoui - pláže

Letovisko Port el Kantaoui ponúka výborné podmienky pre kúpanie a relax pri mori. Piesočnaté pláže v Port el Kantaoui sú totiž ako stvorené pre aktívny odpočinok pri prevádzkovaní vodných športov. Pláže majú pozvoľné vstupy do mora. Preto je Port el Kantaoui vhodným letoviskom aj pre rodiny, ktoré sa chystajú na dovolenku s malými deťmi alebo pre menej skúsených plavcov. V mori však môžeme občas stretnúť aj nebezpečné medúzy, takže sa neodporúča plávať ďaleko od brehu.

Port El Kantaoui - výlety

Už samotný rezort ponúka veľa zaujímavostí. Zaujímavých je predovšetkým päť kilometrov vzácnych zachovaných kresťanských katakomb. No za návštevu určite stojí aj archeologické múzeum, ktoré dokumentuje strategický, hospodársky aj kultúrny význam pôvodne fenickej osady, neskôr hlavného mesta celej byzantskej provincie. 

Najvýznamnejšou stavbou v Monastir je ribat - pevnosť s majákovou vežou - založená v 8. storočí. Práve tá vystupovala v mnohých známych filmov ako napríklad Ježiš Nazaretský. V pôvodnej modlitebni sa zase dnes nachádza múzeum islamského umenia. V meste je postavená aj hradobná medina alebo za vzhliadnutie určite tiež stojí mauzóleum bývalého prezidenta Habida Bourguiby. Je to  nádherná stavba so zlatou kopulou a dvoma štíhlymi minaretmi.

Letovisko Mahdia ponúka tiež veľa zaujímavostí ako napríklad : typická brána Skifa Kahla, Mustafy Hamzy a Veľkú mešitu, Mestské múzeum, zbrojnicu, emirov palác a Veľkú vežu. Neďaleko Mahdie, na špičke mysu, sa nachádza aj turecká pevnosť zo 16. storočia zvaná Borj Mahdia. Pevnosť stojí na polostrove a staré mesto na trojuholníku zeme, ktorý k polostrovu vedie.

Z Port el Kantaoui je možné navštíviť aj dedinku El Jem. Dodnes v nej stojí zachované rímske koloseum, postavené v 3. stor. n. l.. Súčasťou vstupu do kolosea je aj návšteva múzea, ktoré obsahuje stovky rímskych mozaík vykopaných v okolí.

U turistov je v obľube najmä návšteva posvätného mesta Kairouan. Je to štvrté najdôležitejšie mesto islamu po Mekke, Medine a Jeruzalemu. História Kairouan siaha ešte do úplných začiatkov islamu. Súčasťou mesta je aj studňa, ktorá je podľa povesti prepojená so slávnou posvätnou studňou Zemzem nachádzajúca sa v Mekke.

Port El Kantaoui - aktivity

V meste sa nachádza aj veľké množstvo obchodíkov, barov, kaviarní a reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typickú tuniskú kuchyňu. V kaviarňach je možné vyskúšať aj vodnú fajku.

V Port el Kantaoui je taktiež možné obdivovať moderné jachty i starodávne koráby, na ktorý sa organizujú výlety dopĺňané typickou tuniskou hudbou a kuchyňou. Turistom sa páči najmä výlet pirátskou loďou.

V Port el Kantaoui sa nachádza aj zábavné centrum Hanibal Park a v neďalekom Tunise je postavené aj aquacentrum.
Okrem vodných športov, ktoré ponúkajú najmä pláže, majú turisti dovolenkujúci v Port el Kantaoui možnosť letieť padákom.
V stredisku je vybudované aj povestné golfové ihrisko s 27 jamkami, rozkladajúce sa na ploche 103 ha.
Predovšetkým bohaté a atraktívne prírodné bohatstvo, ale aj vynikajúca kuchyňa, kultúrne programy či príťažlivé pláže premenili Port el Kantaoui na medzinárodné stredisko, ktoré je ideálnym miestom pre rodinnú dovolenku.

 

 

 

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >