Detail destinácie

Skanes Tunisko - transparent

Ponúkame 9 ubytovacích kapacít za cenu 398 € - 1 198 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Monastir - transparent 28° C Zajtra Počasí v Monastir - transparent 26 - 27° C20.8. Počasí v Monastir - transparent 23 - 26° C
21.8. Počasí v Monastir - transparent 23 - 26° C22.8. Počasí v Monastir - transparent 24 - 26° C23.8. Počasí v Monastir - transparent 25 - 27° C
24.8. Počasí v Monastir - transparent 24 - 27° C25.8. Počasí v Monastir - transparent 24 - 28° C26.8. Počasí v Monastir - transparent 25 - 29° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Skanes - popis

Skanes je plážová oblasť vypĺňajúca priestor medzi turisticky významnými mestami Sousse a Monastir. Práve s mestom Monastir Skanes v podstate splynulo. Transfer z letiska v Monastire trvá približne 10 minút a hlavného mesta Tunisu 150 minút.
V súčasnosti je Skanes luxusnou hotelovou zónou. Turisti tu majú možnosť nájsť ubytovanie so stopercentným komfortom, ku ktorému prináležia všetky služby spríjemňujúcu dovolenku.Ako hotelová oblasť nemá žiadne centrum ani žiadnych stálych obyvateľov.

Skanes - pláže

Letovisko Skanes ponúka výborné podmienky pre kúpanie a relax pri mori. Piesočnaté pláže v Skanes sú totiž ako stvorené pre aktívny odpočinok pri prevádzkovaní vodných športov. Pláže majú pozvoľné vstupy do mora. Preto je Skanes vhodným letoviskom aj pre rodiny, ktoré sa chystajú na dovolenku s malými deťmi alebo pre menej skúsených plavcov. V mori však môžeme občas stretnúť aj nebezpečné medúzy, takže sa neodporúča plávať ďaleko od brehu.

Skanes - výlety

 

Navštíviť sa určite oplatí najvýznamnejšiu stavbu v Monastir, ktorou je ribat - pevnosť s majákovou vežou - založená v 8. storočí. Práve tá vystupovala v mnohých známych filmov ako aj napríklad Ježiš Nazaretský. V pôvodnej modlitebni sa zase dnes nachádza múzeum islamského umenia. V meste je postavená aj hradobná medina, alebo za vzhliadnutie určite tiež stojí mauzóleum bývalého prezidenta Habida Bourguiby. Je to  nádherná stavba so zlatou kopulou a dvoma štíhlymi minaretmi.

Zo Skanes  je možné uskutočniť aj výlet do letoviska Mahdia, ktoré ponúka tiež veľa zaujímavostí ako napríklad : typická brána Skifa Kahla, Mustafy Hamzy a Veľkú mešitu, Mestské múzeum, zbrojnicu, Emirov palác a Veľkú vežu. Neďaleko Mahdie, na špičke mysu, sa nachádza aj turecká pevnosť zo 16. storočia zvaná Borj Mahdia. Pevnosť stojí na polostrove a staré mesto na trojuholníku zeme, ktorý k polostrovu vedie.

Z Skanes je možné navštíviť aj dedinku El Jem. Dodnes v nej stojí zachované rímske koloseum, postavené v 3. stor. n. l.. Súčasťou vstupu do kolosea je aj návšteva múzea, ktoré obsahuje stovky rímskych mozaík vykopaných v okolí.

U turistov je v obľube najmä návšteva posvätného mesta Kairouan. Je to štvrté najdôležitejšie mesto islamu po Mekke, Medine a Jeruzaleme. História Kairouan siaha ešte do úplných začiatkov islamu. Súčasťou mesta je aj studňa, ktorá je podľa povesti prepojená so slávnou posvätnou studňou Zemzem nachádzajúca sa v Mekke.

 

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >