Detail destinácie

Calis Turecko - transparent

Ponúkame 1 ubytovacích kapacít za cenu 849 € - 928 €.

Calis - popis

Calis je menšie a pokojnejšie, napriek tomu čím ďalej tým obľúbenejšie letovisko Calis leží v juhozápadnej časti Turecka. Rozkladá sa v malebnej zátoke Egejské riviéry s takmer dokonale rovnú pláží, ktoré obopína morské brehy v tvare orientálneho polmesiaca. Na horizonte sa týči prudké kopce okolitých hôr a pásy piesku pri pobreží lemujú vysoké palmy. Celkovo je však pláž a rezort skôr pokojnejšieho charakteru, a tak pokiaľ neholdujete bujarému nočnému životu, je to miesto pre Vás ako stvorené. Práve pre kľudnejšiu atmosféru a nerušenu relaxáciu je Calis doménou predovšetkým rodín a párov bez rozdielu veku. Kto však predsa len zatúži po párty či diskotéke, môže zájsť taxíkom do neďalekého strediska Fethiye, ktoré je o poznanie živšie. Tí, ktorí radi rozprúdi adrenalín v žilách, tiež nebudú sklamaní.
Najvhodnejším obdobím na návštevu prázdninového rezortu Calis je hlavná sezóna, ktorá trvá od skorej jari do neskorej jesene. Teploty v tomto čase dosahujú priemerne hodnoty okolo dvadsiatich stupňov, výnimkou však nie sú ani horúčavy blížiace sa k štyridsiatke, ktorá doslova nabádajú na kúpanie a vodným radovánkam všetkého druhu, vrátane vyvádzanie na atrakciách v aquaparku (v mieste je k dispozícii Sultan 's Aquacity). Naopak starší ľudia či milovníci pamiatok a prírody ocenia obdobie mimo sezóny, kedy je počasie vhodnejšie k prechádzkam alebo výletom za pamiatkami. Dlhodobé štatistiky počasia v Calis predpovedajú až 300 slnečných dní v roku.
Calis je plnohodnotné rekreačné stredisko s bohatým výberom ubytovania pre každého - od lacnejších súkromných apartmánov, cez vilky na prenájom a štandardné trojhviezdičkové hotely, až po luxusné komplexy. Takmer všetky ubytovacie zariadenia majú vlastný bazén a často tiež poskytujú krásny výhľad na more.
Letovisko Calis je súčasťou väčšieho a známejšieho rezortu Fethiye, ktorý sa nachádza asi 6 kilometrov v južnej časti zátoky. Je tak možné využiť všetkého, čo ponúka obe letoviska, pretože možno medzi nimi ľubovoľne cestovať.

Calis - pláže

Pláž v letovisku Calis je dlhá, pokrytá pieskom a okruhliakmi, obmývaná krištáľovo čistou vodou a tak rovná, že z jedného konca dohliadnete na druhý. Vstup do vody je mierny, preto je vhodný aj pre neskúsených plavcov a deti. Pripravený je rad vodných športov, napríklad windsurfing, kitesurfing, šnorchlovanie alebo potápanie (záujemcovia môžu využiť potápačské školy a skúsených inštruktorov).
Plážovú promenádu, ktorá je prevažne určená len pre peších, lemuje rad hotelov, barov, reštaurácií a obchodíkov, takže ponuka zábavy i občerstvenia je široká a pestrá. Pláž patrí k najobľúbenejším a najviac navštevovaným v celej oblasti.
Zhruba 20 km od Calis sa nachádza známa pláž Ölü deniz, ktorá sa tiež oplatí navštíviť. Oblasť tejto pláže sa nazýva aj ako „turecké Mŕtve more“, pretože má podobné vlastnosti ako pravé Mŕtve more. Biely piesok a smaragdové more vytvárajú krásnu scenériu.

Calis - výlety

 

Letovisko Calis a jeho okolie ponúka výborné podmienky pre absolvovanie príjemného výletu.
Mesto Fethiye, s ktorým je Calis spojené, ponúka veľké množstvo pamiatok. Snáď najväčšou zaujímavosťou Fethiye sú hrobky z rokov 550-350 p. n. l. , ktoré sa nachádzajú v skalnej stene nad mestom.
Za návštevu určite stojí aj najznámejšia prírodná pamiatka Turecka – Pamukkale. Toto miesto sa nazýva aj bavlnené kráľovstvo vďaka travertínovým jazierkam. Celé miesto vyzerá ako zasnežený kopec uprostred 40 stupňových horúčav. Vyvierajúca voda má vysoký obsah vápnika, ktorý na vzduchu oxiduje a vyzráža sa vo forme travertínov, ktoré pripomínajú cencúle alebo jaskynné útvary. Druhou pozoruhodnosťou sú ruiny historického mesta Hierapolis nachádzajúceho sa na vrchole kopca v bezprostrednej blízkosti tohto pozoruhodného prírodného javu.
Z Calis sa dá ešte podniknúť výlet aj Národného parku Olimpos.

Calis - aktivity

Nočný život v Calis nie je nijako hlučný a sústredí sa skôr do hotelov, ktoré organizujú svoje vlastné akcie a majú pre svojich hostí pripravené zábavné programy, ako napr. živé hudobné vystúpenia či tanečné večery. Oveľa širšie možnosti nočnej zábavy sú k dispozícii v neďalekom letovisku Fethiye, kde to žije až do ranných hodín.
Pokiaľ ide o nákupy, ktoré určite patria k obľúbeným turistickým aktivitám, Calis nie je práve nákupným rajom. Základné potreby, potraviny a suveníry je možné zakúpiť v minimarkete a ďalších miestnych obchodíkoch, v nedeľu potom na pravidelných trhoch, avšak za väčšími nákupmi s rozsiahlejším sortimentom musíte vyraziť autobusom (tzv. dolmušmi), autom či vodným taxíkom do niekoľko kilometrov vzdialeného rezortu Fethiye. Tam nakúpite tureckú klasiku - kožené výrobky, šperky či koberce. A samozrejme nezabudnite zjednávať.
Stravovanie je zabezpečené prostredníctvom mnohých reštaurácií. K populárnym patria zo zrejmých dôvodov tie rybie. Nechýbajú však ani medzinárodné kuchyne pre rekreantov, ktorí neradi experimentujú. Napriek tomu sa odporúča ochutnať aspoň niečo z tureckých pokrmov, ktoré sú veľmi chutné, plné zeleniny, mäsa a syrov, ako napr plnené papriky alebo listy viniča, kebab, šaláty, borek (pečivo plnené mäsom, syrom a zemiakmi) alebo medze (niekoľko mištičiek miestnych pochúťok na ochutnanie). Z nápojov patrí k tradičným silná čierna káva, z tých alkoholických potom raki (anízový-sladkého likér).
Po dni pokojnej relaxácie na pláži, slnenia, kúpania v mori či výletu nie je nič lepšie ako posedieť nad dobrým jedlom a nápojmi pri morskom brehu a pozorovať čarovný západ slnka či vyraziť na romantickú prechádzku za večerného osviežujúceho vánku.Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >