Detail destinácie

Marmaris Turecko - transparent

Ponúkame 7 ubytovacích kapacít za cenu 234 € - 889 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Marmaris - transparent 34° C Zajtra Počasí v Marmaris - transparent 24 - 34° C24.8. Počasí v Marmaris - transparent 24 - 33° C
25.8. Počasí v Marmaris - transparent 24 - 32° C26.8. Počasí v Marmaris - transparent 24 - 32° C27.8. Počasí v Marmaris - transparent 24 - 33° C
28.8. Počasí v Marmaris - transparent 23 - 32° C29.8. Počasí v Marmaris - transparent 24 - 33° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Marmaris - popis

Súčasťou západného pobrežia Turecka je poloostrov, na ktorom sa rozkladá letovisko a mesto Marmaris. Leží pod hradbami bývalého hradu a je obklopené nádherným, blankytným morom. Letovisko Marmaris je jedno z najznámejších stredísk v celom Turecku. Nachádza sa tu aj jeden z  najdôležitejších prístavov na západnom pobreží krajiny – tzv. tureckej riviéry.
Marmaris bolo známe už za čias Alexandra Veľkého. V stredoveku bolo významným strediskom obchodnej cesty, ktorá viedla z Malej Ázie do Egypta. Postupne však centrum strácalo význam a mesto sa preorientovalo na rybárstvo. Dnes je Marmaris jedno z najobľúbenejších letovísk krajiny.
Mesto ponúka komfort a služby na úrovni. Počas dňa tu je pokoj, v noci však mesto ožíva. Okrem prekrásneho prostredia a príjemnej atmosféry, mesto ponúka ideálne podmienky pre aktívnu, či rodinnú dovolenku.
V obchodoch je pestrá ponuka ovocia, zeleniny, korenia, textílií, umeleckých predmetov a sladkého pečiva. Veľký počet obchodov a zjednávajúci obchodníci, množstvo pozvaní na jablčný čaj a mešita, z ktorej sa ozývajú modlitby, vytvára čaro orientálneho koloritu. Pobrežná promenáda je lemovaná reštauráciami a barmi, ktoré lákajú svojou nápaditosťou a ponikou k odpočinku a posilneniu. Pritom môžete nerušene pozorovať dianie v prístave a masu prechádzajúcich sa ľudí. Kto ešte nikdy Turecko nenavštívil, tak môže aspoň „privoňať“ k Orientu a zoznámiť sa s jeho obyvateľmi.

Marmaris - pláž

 

V stredisku sa nachádzajú široké a dlhé pláže, no je možné tu nájsť aj malebné zátoky a niekoľko menších pláží.
Pláže sú tvorené predovšetkým zlatistým pieskom a okruhliakmi. Vstup do mora je postupný, preto je letovisko Marmaris vhodné aj pre menej skúsených plavcov alebo pre rodiny, ktoré trávia dovolenku s malými deťmi. More je azúrovo čisté.
Na plážach je možné vykonávať viacero športových aktivít.

Marmaris - turistické zaujímavosti

Iba na niektorých miestach na svete je možné cítiť arómu stromu Styrax. Jedným z nich je i Marmaris.
V Antike ich listy považovali fajčiari za najlepšie. Listy z tohto stromu používala i bohyňa Hekate, ktorá bola paňou všetkých čarodejníc.
Okrem Turecka sa nachádza tento strom už len v Hondurase. Styrax pochádza z Malej Ázie.
Styraxové lesy sú situované najmä pri mestách Bodrum, Milas, Mugla a Marmaris, kde sú chránené.
I v súčasnosti sa používa olej lisovaný z týchto stromov v boji proti parazitom, vo farmaceutickom priemysle na liečenie žalúdočných ochorení.

Marmaris - výlety

 

Letovisko Marmaris a jeho okolie ponúka výborné podmienky pre absolvovanie príjemného výletu.
Turistom sa odporúča navštíviť susedné mesto Icmeler. Icmeler je známy aj svojou čistou prírodou a morom. Preto bolo letovisko ocenené Modrou vlajkou – značka čistoty Európskej únie.
Jednou z najzachovanejších a najrozsiahlejších antických pamiatok sú zvyšky starobylého Efezu. Antický areál v Efeze navštívia denne tisíce návštevníkov aj keď určitá stagnácia turistického ruchu v dnešnom Turecku je viditeľná i tu. Mesto bolo vystavané podľa plánov známeho antického staviteľa Hipodama. So vznikom a postupným rozširovaním kresťanského učenia sa Efez stal aj jedným z hlavných centier nového náboženstva. Niekoľkokrát ho navštívil apoštol Pavol, ktorý sa počas svojho efezského pôsobenia snažil vykoreniť prežívajúci kult pohanskej bohyne Diany Artemis a sama bola bohyňou plodnosti a ochrankyňou zvierat, lesov a lúk. Jej chrám postavený v šiestom storočí pred naším letopočtom bol považovaný za jeden zo siedmich divov sveta. Jeho stavba trvala vyše sto rokov. V porovnaní s inými pamiatkami antiky je efezský areál relatívne zachovaný a citlivo zreštaurovaný.

Marmaris - aktivity

Letovisko Marmaris ponúka dobré podmienky pre rôznorodé množstvo aktivít. V rezorte sa nachádza niekoľko obchodov, barov, kaviarní a reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typickú tureckú kuchyňu. Miestnou špecialitou je kebab.
Na plážach v Marmaris je možné vykonávať rôznorodé druhy športových aktivít, pre ktoré tu hotelové komplexy vybudovali dobré podmienky. Okolie rezortu je atraktívne na celodennú turistiku.
Marmaris ponúka komfort a služby na úrovni. Počas dňa tu je pokoj, v noci však mesto ožíva. Okrem prekrásneho prostredia a príjemnej atmosféry, mesto ponúka ideálne podmienky pre aktívnu, či rodinnú dovolenku.

 

 

 

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >