Detail destinácie

Oludeniz Turecko - transparent

za cenu .

Počasie:

Dnes Počasí v Oludeniz - transparent 28° C Zajtra Počasí v Oludeniz - transparent 23 - 31° C20.8. Počasí v Oludeniz - transparent 24 - 29° C
21.8. Počasí v Oludeniz - transparent 24 - 29° C22.8. Počasí v Oludeniz - transparent 23 - 30° C23.8. Počasí v Oludeniz - transparent 23 - 29° C
24.8. Počasí v Oludeniz - transparent 22 - 29° C25.8. Počasí v Oludeniz - transparent 22 - 29° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Oludeniz - popis

Letovisko Ölüdeniz sa nachádza zhruba 15 km od známejšieho rezortu, starého antického mesta Fethiya. Stredisko je jedno z najviac vyhľadávaných celej Egejskej riviéry.
Ölüdeniz v pôvodnom jazyku znamená „Mŕtve more“. Jeho názov dokonale vystihuje pokojné a krištáľovo -čisté more, ktoré obmýva tunajšie pobrežie.
Okolie letoviska je obklopené prekrásnymi plážami (dokonca jednými najkrajších v Európe), bohatou zeleňou a nad mestečkom sa vypínajú vrcholy pohoria Taurus. Tie presahujú aj 1000 metrov nad morom. Kryštálovo čisté more, belavé pláže a  zelená panoráma pohoria dotvárajú úžasnú dovolenkovú atmosféru letoviska. K vyhľadávaným atrakciám oblasti patrí aj nezabudnuteľný paragliding z hory Baba Dag, s výhľadom na celé letovisko.
Ölüdeniz ponúka výborné podmienky pre pokojnú rodinnú dovolenku.

Oludeniz - pláže

V letovisku sa nachádza svetoznáma pláž. Dokonca sa zaraďuje medzi najkrajšie pláže v celej Európe. Pláž má tvar akéhosi jazyka a je tvorená zlatistým, jemným pieskom.  Pláž je však spoplatnená. No poskytuje komfort a čisté prostredie. Dajú sa tu prenajať aj ležadlá a slnečníky. Vstup do mora je postupný, preto je letovisko Ölüdeniz vhodné aj pre menej skúsených plavcov alebo pre rodiny, ktoré trávia dovolenku s malými deťmi. More je azúrovo čisté.

Oludeniz - výlety

 

Letovisko Ölüdeniz ponúka výborné podmienky pre absolvovanie príjemného výletu. Len 15 km od rezortu sa nachádza známe antické mestečko Fethiya.
Fethiye ponúka veľké množstvo antických pamiatok. Snáď najväčšou zaujímavosťou Fethiye sú hrobky z rokov 550-350 p. n. l. , ktoré sa nachádzajú v skalnej stene nad mestom.
Za návštevu určite stojí aj najznámejšia prírodná pamiatka Turecka – Pamukkale. Toto miesto sa nazýva aj bavlnené kráľovstvo vďaka travertínovým jazierkam. Celé miesto vyzerá ako zasnežený kopec uprostred 40 stupňových horúčav. Vyvierajúca voda má vysoký obsah vápnika, ktorý na vzduchu oxiduje a vyzráža sa vo forme travertínov, ktoré pripomínajú cencúle alebo jaskynné útvary. Druhou pozoruhodnosťou sú ruiny historického mesta Hierapolis nachádzajúceho sa na vrchole kopca v bezprostrednej blízkosti tohto pozoruhodného prírodného javu.
Z  Ölüdeniz sa dá ešte podniknúť výlet aj Národného parku Olimpos.
Z letoviska sa dá uskutočniť aj túra do okolitých hôr Taurusu.

Oludeniz - aktivity

Letovisko Ölüdeniz ponúka výborné podmienky pre rôznorodé množstvo aktivít. V meste sa nachádza veľké množstvo obchodov, barov, kaviarní a reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typickú tureckú kuchyňu. Miestnou špecialitou je kebab.
Na plážach je možné vykonávať viacero športových aktivít, predovšetkým sa jedná o windsurfing, vodné lyžovanie, atď.
Ölüdeniz je známy aj ako jedno z najobľúbenejších miest pre vyznávačov paraglidingu.
Ölüdeniz ponúka výborné podmienky pre pokojnú rodinnú dovolenku.