Detail destinácie

Avsallar Turecko - transparent

Ponúkame 8 ubytovacích kapacít za cenu 405,30 € - 1 536 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Avsallar - transparent 29° C Zajtra Počasí v Avsallar - transparent 25 - 30° C24.8. Počasí v Avsallar - transparent 26 - 30° C
25.8. Počasí v Avsallar - transparent 25 - 29° C26.8. Počasí v Avsallar - transparent 25 - 29° C27.8. Počasí v Avsallar - transparent 26 - 29° C
28.8. Počasí v Avsallar - transparent 26 - 29° C29.8. Počasí v Avsallar - transparent 25 - 29° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Avsallar - popis

V minulosti bol Avsallar malou rybárskou dedinou a dnes so svojimi širokými plážami z jemného piesku a drobných kamienkov, občas prerušenými romantickými útesmi a tyrkysovým morom patrí k obľúbeným turistickým letoviskám. Toto nádherné miesto Vám ponúka všetko, čo pre strávenie krásnej dovolenky potrebujete.
Nachádza niekoľko hotelov a letovisko poskytuje aj veľké množstvo služieb.
Avsallar sa vďaka prekrásnymi plážami, útesmi, krištáľovo – čistým morom a historickými pamätihodnosťami stalo pomerne známym a obľúbeným letoviskom, ktoré vyhľadáva predovšetkým európska klientela. Stredisko sa odporúča aj rodinám, ktoré trávia dovolenku s malými deťmi.
Avsallar však nepatrí k typickým strediskám, je to skôr úsek pobrežia asi 20 km západne od Alanye, ktoré zo správneho hľadiska spadá pod Alanyu. Blízke letoviská - Mahmutlar sa nachádza 10 km východne, Konakli 14 km západne, Incekum 24 km západne od Alanye. V Mahmutlari a Konakli sú pláže piesočnato-kamenisté s kameňmi v mori, Avsallar a Incekum majú pláže s jemným pieskom (ince = jemný, kum = piesok). Z jednotlivých hotelov, koncentrovaných v tejto časti pobrežia je do Alanye a Side (Manavgat)dobré spojenie taxíkmi, autobusmi alebo dolmušmi. V týchto satelitoch nájdete popri hoteloch aj nákupné centrá, zmenárne, reštaurácie a bary. Väčšina hotelov v týchto strediskách má klubový charakter s programom all inclusive.

Avsallar - pláže

Letovisko Avsallar ponúka výborné podmienky pre kúpanie a relax pri mori.
Pobrežie pri stredisku Avsallar je okruhliakovo - piesočné. Pod vodou tu však často môžeme nájsť kamene. Z toho dôvodu používa väčšina hotelov pre vstup do mora móla. Na plážach je možné vykonávať viacero športových aktivít.

Avsallar - turistické zaujímavosti

Medzi Konakli a Avsallarom sa nachádza pevnosť Alarahan.

Avsallar - výlety

Za návštevu určite stojí amfiteáter v Aspende, neďaleký národný park Köprülü, jaskyne prístupné z mora,...
Ďalej je to aj mesto Karaburun. Mesto sa v antických dobách nazývalo Justiniano. Archeológovia objavili staré mesto ležiace pri prirodzenom prístave, ale doposiaľ nebolo celé odkryté. Napriek tomu je možné prehliadnuť si viadukt a niektoré vykopávky.
Obľúbenou zástavkou turistov je aj letovisko Antalaya. Staré mesto je plné historických pamiatok - Zivli Minare (Flautí minaret) pôvodný byzantský kostol, zrúcaniny školy koránu, známa Hadrianova brána či typické trhy s tradičnými výrobkami.

Avsallar  - aktivity

Letovisko Avsallar ponúka výborné podmienky pre rôznorodé množstvo aktivít. V meste sa nachádza veľké množstvo obchodov, barov, kaviarní a reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typickú tureckú kuchyňu. Miestnou špecialitou je kebab.
Na plážach strediska Avsallar je možné vykonávať rôznorodé športové aktivity, pre ktoré tu sú vybudované tie najlepšie podmienky.


Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >