Detail destinácie

Konakli Turecko - transparent

Ponúkame 24 ubytovacích kapacít za cenu 319 € - 1 637 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Konakli - transparent 30° C Zajtra Počasí v Konakli - transparent 24 - 30° C19.8. Počasí v Konakli - transparent 25 - 30° C
20.8. Počasí v Konakli - transparent 26 - 30° C21.8. Počasí v Konakli - transparent 26 - 30° C22.8. Počasí v Konakli - transparent 26 - 29° C
23.8. Počasí v Konakli - transparent 26 - 29° C24.8. Počasí v Konakli - transparent 25 - 29° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Konakli - popis

Konakli je menšie letovisko, ktoré sa nachádza približne 15 km západne od Alanye. Tento známy rezort Tureckej riviéry sa stal posledné roky veľmi navštevovaným.Konakli totiž ponúka čisté more, zlatisté pláže a prekrásnu okolitú prírodu.V minulosti bolo Konakli malým rybárskym mestečkom. Dnes sa v Konakli nachádza viacero hotelových komplexov, penziónov a zábavných stredísk, obchodov a reštarácií.Konakli má peknú upravenú pláž a je vhodné pre klientov, ktorí uprednostňujú strávenie dovolenky priamo v hotelovom areáli. Do Alanye sa bezpečne a za pár minút dopravíte typickým dopravným prostriedkom v Turecku – dolmusom (malý autobus) alebo taxíkom.
Príjemná rodinná atmosféra je priam ideálna pre dovolenkárov, ktorí uprednostňujú pokojnú a nerušenú dovolenku.

Konakli - pláže

Pláže v Konakli sú čisté, tvorené jemným bielym pieskom. Vstupy do mora sú postupné, preto je letovisko Konakli vhodné aj pre rodiny, ktoré trávia dovolenku s malými deťmi alebo pre menej skúsených plavcov. 

Na plážach je možné vykonávať viacero športových aktivít  napr.: potápanie.

Konakli - turistické zaujímavosti

 

Pretože táto oblasť bola významnou križovatkou kultúr, zachovalo sa tu veľa antických pamiatok.
V blízkosti sa nachádza antická pevnosť Alarahan.

 

Konakli - výlety

 

Letovisko Konakli ponúka výborné podmienky pre absolvovanie príjemného výletu.
Za návštevu určite stojí amfiteáter v Aspende, neďaleký národný park Köprülü, jaskyne prístupné z mora,...
Oplatí sa navštíviť aj do susedných letovísk ako napr. Incekum. To patrí medzi najobľúbenejšie miesta Tureckej riviéry.
Príjemný výlet je možné uskutočniť aj do mesta Karaburun. Mesto sa v antických dobách nazývalo Justiniano. Archeológovia objavili staré mesto ležiace pri prirodzenom prístave, ale doposiaľ nebolo celé odkryté. Napriek tomu je možné prehliadnuť si viadukt a niektoré vykopávky.
Obľúbenou zástavkou turistov je aj letovisko Antalaya. Staré mesto je plné historických pamiatok - Zivli Minare (Flautí minaret) pôvodný byzantský kostol, zrúcaniny školy koránu, známa Hadrianova brána či typické trhy s tradičnými výrobkami.
Z Konakli je možné podnikať výlety po okolí typickým dopravným prostriedkom.

Konakli - aktivity

V meste sa nachádza veľké množstvo obchodov, barov, kaviarní a reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typickú tureckú kuchyňu. Miestnou špecialitou je kebab.
Na plážach strediska Konakli je možné vykonávať rôznorodé športové aktivity, pre ktoré tu sú vybudované dobré podmienky.
Nočný život rezortu je samozrejmosť. No turistom sa odporúča, aby navštívili neďaleké letovisko Alanya. Premávajú tam autobusy a taxíky. Niekoľko hotelov v Konakli dokonca vypravuje svoje vlastné autobusy priamo do centra. Najrušnejšia časť Alanye je Staré centrum. Práve tu je ukrytý aj prístav. Rušný, nočný život je samozrejmosťou. Tradičné turecké výrobky, šperky, tašky z ťavej a oslej kože,... je možné zakúpiť si priamo na miestnom trhu.
Príjemná rodinná atmosféra je priam ideálna pre dovolenkárov, ktorí uprednostňujú pokojnú a nerušenú dovolenku.

 

 

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >