Detail destinácie

Mahmutlar Turecko - transparent

Ponúkame 5 ubytovacích kapacít za cenu 196,30 € - 858 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Mahmutlar - transparent 30° C Zajtra Počasí v Mahmutlar - transparent 26 - 30° C19.8. Počasí v Mahmutlar - transparent 26 - 30° C
20.8. Počasí v Mahmutlar - transparent 27 - 29° C21.8. Počasí v Mahmutlar - transparent 27 - 30° C22.8. Počasí v Mahmutlar - transparent 27 - 29° C
23.8. Počasí v Mahmutlar - transparent 27 - 29° C24.8. Počasí v Mahmutlar - transparent 26 - 29° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Mahmutlar - popis

Mahmutlar, malé mestečko ležiace asi 10 kilometrov východne od známeho letoviska Alanya, patrí k tým menším a pokojnejším rezortom v oblasti južného pobrežia Turecka (Turecká riviéra ). Hoci tu nájdete širokú ponuku ubytovania od lacnejších penziónov po luxusné komplexy, zachováva si miesto svoj relaxačné a pokojný charakter. Väčšina dovolenkárov sem prichádza predovšetkým za slnkom a odpočinkom na pláži spojeným s kúpaním v Stredozemnom mori, a to najmä počas hlavnej letnej sezóny, tj od skorej jari do jesene. Mesto navštívi až na 60-tisíc ľudí. V zime sa ich počty znižujú až na približne tretinu. Napriek tomu si rezort nemôže na chladné obdobie roka sťažovať. Neďaleko možno totiž naskočiť na lyže a zjazdiť kopec pohoria Taurus.

V minulosti bol Mahmutlar malou rybárskou dedinkou. V posledných rokoch tu boli vystavané luxusné hotelové komplexy, ktoré z dedinky urobili populárne miesto pre dovolenku.

Mahmutlar - pláže

Pláže v Mahmutlar sú čisté, tvorené zlatistým pieskom a jemnými okruhliakmi. Vstupy do mora sú postupné, preto je letovisko Mahmutlar vhodné aj pre rodiny, ktoré trávia dovolenku s malými deťmi alebo pre menej skúsených plavcov.
Pláž v Mahmutlar má tú výhodu, že nebýva tak preplnená ako niektoré iné pláže v oblasti. Preto tu nájdete vždy dostatok priestoru a určite nájdete svoje miestečko, kde môžete rozložiť deku alebo ležadlo a skryť sa pred horúcimi lúčmi pod slnečníkom. Počas celého dňa aj večera sa potom možno občerstviť v niektorom z plážových barov a stánkov.

Mahmutlar - výlety

 

Letovisko Mahmutlar ponúka výborné podmienky pre absolvovanie príjemného výletu.
Za návštevu určite stojí amfiteáter v Aspende, neďaleký národný park Köprülü, jaskyne prístupné z mora,...Tí, ktorým nevyhovuje Mahmutlar, majú možnosť navštíviť susedné, pokojnejšie letoviská ako napr. Incekum. To patrí medzi najobľúbenejšie miesta Tureckej riviéry.
Za návštevu určite stojí aj mesto Karaburun. Mesto sa v antických dobách nazývalo Justiniano. Archeológovia objavili staré mesto ležiace pri prirodzenom prístave, ale doposiaľ nebolo celé odkryté. Napriek tomu je možné prehliadnuť si viadukt a niektoré vykopávky.
Obľúbenou zástavkou turistov je aj letovisko Antalaya. Staré mesto je plné historických pamiatok - Zivli Minare (Flautí minaret) pôvodný byzantský kostol, zrúcaniny školy koránu, známa Hadrianova brána či typické trhy s tradičnými výrobkami.

Mahmutlar - aktivity

V rezorte sa nachádza niekoľko obchodov, barov, kaviarní a reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typickú tureckú kuchyňu. Miestnou špecialitou je kebab.

Tým, ktorým nevyhovuje pokoj Mahmutlaru, sa odporúča, aby navštívili susedné letovisko Alanya. Najrušnejšia časť Alanye je Staré centrum. Práve tu je ukrytý aj prístav. Rušný, nočný život je samozrejmosťou. Tradičné turecké výrobky, šperky, tašky z ťavej a oslej kože,... je možné zakúpiť si priamo na miestnom trhu.

 

Na plážach Mahmutlar je možné vykonávať rôznorodé druhy športových aktivít, pre ktoré tu hotelové komplexy vybudovali dobré podmienky.

 

Mahmutlar je ideálne miesto pre pokojnú, rodinnú dovolenku.

 

 

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >