Detail destinácie

Okurcalar Turecko - transparent

Ponúkame 25 ubytovacích kapacít za cenu 326,30 € - 1 732 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Okurcalar - transparent 29° C Zajtra Počasí v Okurcalar - transparent 26 - 30° C24.8. Počasí v Okurcalar - transparent 27 - 30° C
25.8. Počasí v Okurcalar - transparent 26 - 30° C26.8. Počasí v Okurcalar - transparent 26 - 29° C27.8. Počasí v Okurcalar - transparent 26 - 29° C
28.8. Počasí v Okurcalar - transparent 26 - 30° C29.8. Počasí v Okurcalar - transparent 26 - 29° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Okurcalar - popis

Pomerne nové letovisko s piesočnato – kamienkovou plážou koncentruje prevažne hotely vyššej kategórie so službami all inclusive. Okurcalar sa nachádza asi 100 km od letiska, 25 km od Side a 30 km od Alanye, do oboch stredísk sa dá dostať miestnymi dolmušmi. Cez oblasť vedie dvojprúdová až trojrúdová rýchlostná cesta do Alanye. Rezort sa nachádza na pobreží Tureckej riviéry a ponúka zlatisté pláže a prekrásnu okolitú prírodu. Pre klientov hotelov v letovisku Okurcalar sa zachádza cesta, ktorá je postavená pozdĺž rýchlostnej cesty, je od nej oddelená a pokojnejšia. Na ňu prichádzajú len autobusy, dolmuše a taxíky. V Okurcalari sa nachádza aj vyhľadávaný aquapark Water Planet a nákupná zóna s obchodmi, niekoľko reštaurácii a viacero barov. Okurcalar je známy aj vďaka príjemnej klíme, vďaka ktorej sa tu pestuje ovocie a zelenina. Z pôvodnej malej dedinky vyrástlo behom posledných rokov obľúbené dovolenkové stredisko. Nachádza sa tu viacero luxusných hotelov, ktoré sú citlivo zasadené do okolitého prostredia. Okurcalar je letovisko priam ideálne pre klientov, ktorí uprednostňujú pokojnú dovolenku, no odporúča sa aj rodinám s malými deťmi.

Okurcalar - pláže

Väčšina pláží v tejto oblasti nemá jemný piesok, ale skôr okruhliaky. Drobné kamienky, ktoré miestami môžu byť pieskom. No odporúča sa obuv do vody. Nejeden hotel má svoje vlastné mólo, po ktorom je možné vstupovať do vody, skákať z neho do vody, zísť schodmi, rebríkom, alebo si na móle ustlať matrace alebo ležadlo – to záleží od konkrétneho hotela.

 

Okurcalar - výlety

 

Letovisko Okurcalar ponúka výborné podmienky pre absolvovanie príjemného výletu. rezort sa rozprestiera zhruba 30 km od známej Alanye a 25 km od Side.
Za návštevu určite stojí amfiteáter v Aspende, neďaleký národný park Köprülü, jaskyne prístupné z mora,...
Tí, ktorým nevyhovuje letovisko Okurcalar majú možnosť navštíviť susedné, pokojnejšie letoviská ako napr. Incekum. To patrí medzi najobľúbenejšie miesta Tureckej riviéry.
Za návštevu určite stojí aj mesto Karaburun. Mesto sa v antických dobách nazývalo Justiniano. Archeológovia objavili staré mesto ležiace pri prirodzenom prístave, ale doposiaľ nebolo celé odkryté. Napriek tomu je možné prehliadnuť si viadukt a niektoré vykopávky.
Obľúbenou zástavkou turistov je aj letovisko Antalaya. Staré mesto je plné historických pamiatok - Zivli Minare (Flautí minaret) pôvodný byzantský kostol, zrúcaniny školy koránu, známa Hadrianova brána či typické trhy s tradičnými výrobkami.

Okurcalar - aktivity

Letovisko Okurcalar ponúka dobré podmienky pre rôznorodé množstvo aktivít. V rezorte sa nachádza niekoľko obchodov, barov, kaviarní a reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typickú tureckú kuchyňu. Miestnou špecialitou je kebab.
V Okurcalar sa nachádza aj známy aquapark Water Planet a aj hojne navštevovaná nákupná promenáda.
Na plážach v Okurcalar je možné vykonávať rôznorodé druhy športových aktivít, pre ktoré tu hotelové komplexy vybudovali dobré podmienky. Okurcalar je letovisko priam ideálne pre klientov, ktorí uprednostňujú pokojnú dovolenku, no odporúča sa aj rodinám s malými deťmi.

 

 

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >