Dovolenka 2015 - Alara, 0 zájazdov v cene od 0€

Detail destinácie

Alara Turecko - transparent

za cenu .

Počasie:

Dnes Počasí v Okurcalar - transparent 28° C Zajtra Počasí v Okurcalar - transparent 26 - 29° C21.7. Počasí v Okurcalar - transparent 26 - 30° C
22.7. Počasí v Okurcalar - transparent 26 - 32° C23.7. Počasí v Okurcalar - transparent 27 - 31° C24.7. Počasí v Okurcalar - transparent 26 - 31° C
25.7. Počasí v Okurcalar - transparent 26 - 29° C26.7. Počasí v Okurcalar - transparent 26 - 29° C27.7. Počasí v Okurcalar - transparent 25 - 29° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Alara - popis

Alara je letovisko nachádzajúce sa medzi dvoma známymi rezortmi Antalya a Alanya. Patrí medzi menšia letoviská Turecka, ale svojou krásou prekoná aj mnohé väčšie. Pokiaľ sa rozhodnete prežiť svoju dovolenku práve tu, užijete si veľa slnka, krásnu tureckú architektúru, rušné mestá ale aj kľudné pláže vhodné k oddychu, ale aj k najrôznejším športom.

Alara - pláže

 

Pláže v Alare sú tvorené pieskom a okruhliakmi. V niektorých častiach pláže sú kamene pod vodou. Okrem pláží v centre letoviska, je možné nájsť aj romantické zátoky.

 

Vstupy do mora sú postupné, preto je letovisko Alara vhodné aj pre rodiny, ktoré trávia dovolenku s malými deťmi alebo pre menej skúsených plavcov.
Sú tu dokonalé podmienky k najrôznejším druhom vodných športov, ako je potápanie, šnorchlovanie, windsurfing či vodné lyžovanie.

Alara - výlety

Za návštevu určite stojí amfiteáter v Aspende, neďaleký národný park Köprülü, jaskyne prístupné z mora.

Pri svojich potulkách po okolí môžete navštíviť tiež historické mesto Karaburun. Mesto sa v antických dobách nazývalo Justiniano. Archeológovia objavili staré mesto ležiace pri prirodzenom prístave, ale doposiaľ nebolo celé odkryté. Napriek tomu je možné prehliadnuť si viadukt a niektoré vykopávky.

 

Obľúbenou zástavkou turistov je aj letovisko Antalaya. Staré mesto je plné historických pamiatok - Zivli Minare (Flautí minaret) pôvodný byzantský kostol, zrúcaniny školy koránu, známa Hadrianova brána či typické trhy s tradičnými výrobkami.

Alara - aktivity

Letovisko Alara ponúka výborné podmienky pre rôznorodé množstvo aktivít. V meste sa nachádza veľké množstvo obchodov, barov, kaviarní a reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typickú tureckú kuchyňu. Miestnou špecialitou je kebab.