Detail destinácie

Antalya Turecko - transparent

Ponúkame 33 ubytovacích kapacít za cenu 321 € - 2 838 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Antalya - transparent 32° C Zajtra Počasí v Antalya - transparent 26 - 32° C24.8. Počasí v Antalya - transparent 25 - 32° C
25.8. Počasí v Antalya - transparent 24 - 31° C26.8. Počasí v Antalya - transparent 24 - 30° C27.8. Počasí v Antalya - transparent 25 - 30° C
28.8. Počasí v Antalya - transparent 25 - 31° C29.8. Počasí v Antalya - transparent 26 - 30° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Destinácia:

Antalya - popis

Antalya má bohatú minulosť. Je staré cez dve tisíc rokov. Táto metropola južného Turecka sa nachádza na okraji úrodnej prímorskej roviny Pamfýlie, ktorá je obklopená impozantnou hradbou pohoria Taurus.
Stredisko Antalya navyše patrí do rovnomennej provincie ( Oblasť Antalya ), ktorá je doslova studnicou zaujímavostí, prírodných i historických krás a skvelých príležitostí na prevádzkovanie turistiky a najrôznejších športov. Tomu všetkému praje tunajšie podnebie, ktoré zaručuje slnko minimálne po celú dobu hlavnej sezóny - od skorej jari do neskorej jesene - s teplotami medzi 20 až viac ako 30 stupňami Celzia. Miestne subtropické podnebie praje pestovaniu pomarančovníkov a citrónovníkov, rovnako ako aj dvojitej úrode väčšiny kultúrnych plodín.
Hoci je rezort úplne prispôsobený náročným potrebám dnešných dovolenkárov a radí sa medzi moderné destinácie, zachováva si značnú časť svojho pôvodného rázu, a to napríklad v podobe zvykov, ktoré miestni ľudia dodržujú po stáročia. Nechávajú tak návštevníkom nahliadnuť do svojho spôsobu života a stmeľujú tak zdanlivo nezlučiteľné do unikátnej mozaiky moderného komfortu s nádychom tradície.
Antalya má vlastné letisko, takže transport z neho trvá len pár minút.
Priamo v mieste funguje obrovské množstvo ubytovacích zariadení a hotelov najrôznejších kategórií. Nechýba pochopiteľne ani veľmi luxusné, až päťhviezdičkové komplexy s bazénmi a všetkým pohodlím. V nich sa okrem iného odohráva antalyjská nočné zábava v podobe živých vystúpení a show. V baroch a reštauráciách mimo hotela potom pokračuje množstvo ďalších aktivít, ktoré pobavia počas teplých nocí - brušné tanečnice, disko, živá hudba alebo nekonečné party do ranných hodín.

Pokojnejšie povahy naopak využijú ponuku na posedenie nad dobrým pokrmom a pohárom lahodného nápoja a určite nepohrdnú ani prechádzkou mestom či po pláži. Vyraziť sa dá ale aj za nákupy. Hlavne na starom meste nájdete veľa obchodíkov so suvenírmi a tradičným tovarom, oblečením a šperky. Nechýba ani stánky a trhy otvorené do neskorých nočných hodín. A vedzte, že zjednávanie je takmer povinnosťou a zavedeným rituálom tureckého obchodu, a preto v žiadnom prípade nepodceňujte jeho význam.

Antalya - pláže

Letovisko Antalya ponúka výborné podmienky pre kúpanie a relax pri mori.
V rezorte sa nachádzajú dve najslávnejšie pláže Stredozemného mora, a to Kozaalti Plaji a Lara Plaji.
Pláže v Antalya sú tvorené pieskom a okruhliakmi. Vstupy do mora sú postupné, preto je letovisko Antalya vhodné aj pre rodiny, ktoré trávia dovolenku s malými deťmi alebo pre menej skúsených plavcov.
Tiež sú tu vynikajúce podmienky pre vodné, ale aj suchozemské športy.

Antalya - Turistické zaujímavosti

Dominantou Antalye je nádherná mešita YivIi Minareli, ktorú dal postaviť seljukský sultán Alaeddin Keykubat v 13. str.
V blízkosti prístavu sa nachádza mešita Iskele z 19. str., stojí na štyroch stĺpoch nad prírodnými prameňmi. Ako hlavný stavebný prvok bol použitý lámaný kameň.
V parku Ataturk a Karaalioglu sú udržiavané nádherné exotické rastliny, pričom je v ňom počuť žblnkot vĺn mora z neďalekého zálivu.
Pri východnom pobreží Antalye je situovaný Aqua Park, ktorý poskytuje dovolenkárom všetky druhy športových aktivít.
Pri Antalyiskej marine sa nachádza Centrum voľného času, v okolí je množstvo obchodíkov špecializujúcich sa na predávanie suvenírov, kaviarni, reštaurácii. Taktiež je tu servis pre jachty.
Múry starého mesta sú osvetlené v noci.
V Archeologickom múzeu sú prezentované artefakty z paleolitického obdobia. Poukazujú na bohatú miestnu históriu.
Najcennejším exponátom sú dve pestrofarebné keramické vázy datované do r. 5400 – 8500 p.n.l. V Ataturkovom múzeu sú uchované predmety, ktoré používal zakladateľ Tureckej republiky.

Antalya - výlety

Za výletmi netreba vyrážať ďaleko. Prechádzka samotným mestom je nezabudnuteľná. Či už zavítate do starého centra s úzkymi dláždenými uličkami, do prístavu s kotviacimi jachtami, do mešít s úchvatnou výzdobou či za historickými pamiatkami, všade na Vás čaká nejaká tá zaujímavosť.
Krásny pohľad na celé mesto je z vrcholu minaretu Yivli, známeho ako „flautový minaretg. Ďalej je možné navštíviť mešitu, pôvodný byzantský kostol zo 14. storočia a zrúcaniny školy koránu. V starej časti mesta je možné nájsť známu Hadriánsku bránu z roku 130 n. l. Turisti majú v obľube tiež Mestské archeologické múzeum. Tu sa nachádzajú exponáty od doby kamennej až po súčasnosť.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >