Detail destinácie

Lara Turecko - transparent

Ponúkame 20 ubytovacích kapacít za cenu 375 € - 2 838 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Lara - transparent 31° C Zajtra Počasí v Lara - transparent 25 - 31° C24.8. Počasí v Lara - transparent 25 - 31° C
25.8. Počasí v Lara - transparent 25 - 30° C26.8. Počasí v Lara - transparent 24 - 30° C27.8. Počasí v Lara - transparent 25 - 30° C
28.8. Počasí v Lara - transparent 25 - 31° C29.8. Počasí v Lara - transparent 26 - 30° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Lara - popis

Lara je pomerne nové a ešte stále sa meniace stredisko nachádzajúce sa na okraji 500 tisícového mesta Antalya. Neďaleko tohto moderného letoviska s množstvom rezortov sa nachádza letisko. Nejedná sa o mesto v pravom slova zmysle, v Lare sú priamo pri pláži vybudované luxusné päťhviezdičkové hotelové komplexy. Ich služby a celé zázemie je na tej najvyššej úrovni. Letovisko Lara láka svojou okázalou nádhernou a do diaľky sa tiahnucou piesčitou plážou, s možnosťou výletou a rôznych atraktivít. Výhodou je krátky transfer z letiska, alebo možnosť nakúpiť si v blízkych moderných nákupných centrách. Transfer z letiska trvá asi 15 minút. Lara je ideálny rezort pre pokojnú rodinnú dovolenku.

Lara - pláže

 

Letovisko Lara ponúka výborné podmienky pre kúpanie a relax pri mori.Pláže v Lare sú čisté, tvorené zlatistým pieskom a jemnými okruhliakmi. Vstupy do mora sú postupné, preto je letovisko Konakli vhodné aj pre rodiny, ktoré trávia dovolenku s malými deťmi alebo pre menej skúsených plavcov. Na plážach je možné vykonávať viacero športových aktivít  napr.: potápanie.

Lara - výlety

Letovisko Lara ponúka výborné podmienky pre absolvovanie príjemného výletu.Mesto Antalya ponúka veľké množstvo pamiatok a zaujímavostí, ktoré treba vidieť. Krásny pohľad na celé mesto je  vrcholu minaretu Yivli, známeho ako „flautový minaretg. Ďalej je možné navštíviť mešitu, pôvodný byzantský kostol zo 14. storočia a zrúcaniny školy koránu. V starej časti mesta je možné nájsť známu Hadriánsku bránu z roku 130 n. l. Turisti majú v obľube tiež Mestské archeologické múzeum. Tu sa nachádzajú exponáty od doby kamennej až po súčasnosť. Obľúbené je aj delfinárium.
Neďaleko od Antalya sa nachádza aj známa jaskyňa Krain. Tá sa môže popýšiť paleolitickými jaskynnými maľbami, najstaršími na území Turecka.Známe a turisticky navštevované je aj mesto Termessos. Prezývané je aj ako „Orlie hniezdo“, pretože ho nedobyl ani slávny Alexander Macedónsky. Nemenej zaujímavé sú aj Dudenské vodopády.
Na výlet je možné vyraziť dolmusom, typickým tureckým dopravným prostriedkom.

Lara - aktivity

V rezortesa nachádza niekoľko obchodov, barov, kaviarní a reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typickú tureckú kuchyňu. Miestnou špecialitou je kebab.
Za zábavou a nočným ruchom však treba vyraziť do susednej Antalye. Okrem obchodov sa v meste nachádza aj trh, ktorý turistom sprostredkováva pravú atmosféru orientu. V Starom meste je ich niekoľko a je v nich možné kúpiť ručne tkané koberce, šperky či odevy. Turisti majú v obľube tiež miestne Mestské archeologické múzeum. Tu sa nachádzajú exponáty od doby kamennej až po súčasnosť. Snáď najviac obľúbené je miestne delfinárium.
Na plážach strediska Lara je možné vykonávať rôznorodé športové aktivity, pre ktoré tu hotelové komplexy vybudovali výborné podmienky. Lara sa nachádza neďaleko letiska, takže transport z neho trvá len pár minút. Lara ponúka tie najlepšie podmienky pre milovníkov pokojnej dovolenky.

 

 

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >