Detail destinácie

Kemer Turecko - transparent

Ponúkame 57 ubytovacích kapacít za cenu 338 € - 7 869,30 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Kemer - transparent 29° C Zajtra Počasí v Kemer - transparent 27 - 30° C20.8. Počasí v Kemer - transparent 27 - 30° C
21.8. Počasí v Kemer - transparent 27 - 30° C22.8. Počasí v Kemer - transparent 27 - 31° C23.8. Počasí v Kemer - transparent 26 - 30° C
24.8. Počasí v Kemer - transparent 26 - 30° C25.8. Počasí v Kemer - transparent 26 - 30° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Destinácia:

Kemer -  popis

 

Letovisko Kemer je obľúbeným rezortom tureckej riviéry. Mesto sa nachádza zhruba 45 km od väčšej Antalye.
Pôvodne malá rybárska dedinka sa zmenila na moderné kúpeľné stredisko, ktoré pomáha pri naberaní nových síl.Charakteristická pre túto oblasť je prekrásna prírodná scenéria – dlhé pláže s bielymi kamienkami, omývané kryštálovo čistou vodou Stredozemného mora.
Kemer je obklopený prekrásnymi horami Taurusu, ktorého niektoré vrcholy sa tiahnu do výšky až 3000 metrov. Neďaleko sa nachádza aj známy Národný park Olimpos. Kemer sa rýchlo stal obľúbenou tureckou destináciou, ktorú počas sezóny navštívia desiatky tisíce turistov. Atmosféru letoviska dotvára aj niekoľko storočí stará mytologická história. Kemer je ideálnym miestom pre pokojnú, rodinnú dovolenku.Má nespočetné množstvo romantických zátok a kúzelných zálivov tunajšieho pobrežia, sú považované za jedny z najkrajších miest tureckého pobrežia vôbec. Nádherné je aj samotné mestečko Kemer s udržiavanými uličkami, mnohými obchodmi a reštauráciami. Za návštevu stojí určite i miestny prístav. V okolí Kemeru sa nachádzajú mnohé prázdninové dedinky s hotelmi väčšinou vyššej kategórie, za mnohé spomeňme aspoň Beldibi, Goynuk, Kiris či Tekirovu. Transfer z letiska: cca 1 hod.

Kemer - pláž

 

Letovisko Kemer ponúka výborné podmienky pre kúpanie a relax pri mori.
Letovisko je známe predovšetkým svojim krištáľovo čistým morom. Pláže v Kemer sú tiež čisté a tvorené jemným štrkom. Vstupy do mora na plážach sú postupné. Preto je letovisko Kemer vhodné aj pre rodiny, ktoré trávia dovolenku s malými deťmi alebo pre menej skúsených plavcov.
Na plážach je možné vykonávať viacero športových aktivít  napr.: potápanie.

Kemer - výlety

Letovisko Kemer je vzdialené zhruba 45 km od známej Antalaye. Tá ponúka veľké množstvo pamiatok a zaujímavostí, ktoré treba vidieť. Krásny pohľad na celé mesto je vrcholu minaretu Yivli, známeho ako „flautový minaret“. Ďalej je možné navštíviť mešitu, pôvodný byzantský kostol zo 14. storočia a zrúcaniny školy koránu. V starej časti mesta je možné nájsť známu Hadriánsku bránu z roku 130 n. l. Turisti majú v obľube tiež Mestské archeologické múzeum. Tu sa nachádzajú exponáty od doby kamennej až po súčasnosť. Snáď najnavštevovanejšou atrakciou mesta je však delfinárium.
Obľúbený je aj výlet do Kappadokie. Práve tu je možné vidieť „,ôsmy“ div sveta. Jedná sa o nádherné skalné scenérie. Na skalách sú však vytvorené obydlia.
Pre znovu nabratie síl sa oplatí navštíviť aj Hamam.
Navštíviť sa oplatí aj známy Národný park Olimpos.

Kemer - aktivity

V meste sa nachádza veľké množstvo obchodov, barov, kaviarní a reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typickú tureckú kuchyňu. Miestnou špecialitou je kebab.
V Kemeri sa nachádza aj jachtový prístav, umelecká galéria a tradičné ručne tkané výrobky ako napr. háčkované dečky, obrusy, obliečky na vankúše či hodvábne šatky. Vo väčšine obchodov sa však zjednáva.
Kemer poskytuje výborné podmienky aj pre aktívnych športovcov. Adrenalín je možné si dopriať splavovaním bielych perejí Koprulu Kanyon, v neďalekom pohorí Taurus.
Nočný život je tu o niečo pokojnejší ako v iných strediskách, no aj tu sa však nachádzajú bary a diskotéky. Obľúbená je  najmä diskotéka na lodi, ktoré pláva po mori.
Kemer sa rýchlo stal obľúbenou tureckou destináciou, ktorú počas sezóny navštívia desiatky tisíce turistov. Atmosféru letoviska dotvára aj niekoľko storočí stará mytologická história. Kemer
je ideálnym miestom pre pokojnú, rodinnú dovolenku.Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >