Detail destinácie

Goynuk Turecko - transparent

Ponúkame 8 ubytovacích kapacít za cenu 404 € - 1 639,29 €.

Goynuk - popis

Mesto s trochu krkolomným názvom, to je Goynuk. Mesto sa nachádza len necelých 30 kilometrov na juh od Antalye. Priamo tu žije 5 tisíc obyvateľov, keď to ale budeme brať z pohľadu celého okresu, tak nám počet obyvateľov razom narastie na 18,5 tisíce ľudí.

Krásna s pokojná dovolenka na tureckých plážach, ktoré sú lemované vrcholkami vysokých hôr? Presne taká je dovolenka v nádhernom letovisku Goynuk, ktoré je jedinečným miestom plné romantických zákutí. Ak túžite po nevšdných chvílach na krásnych plážach zaliatych slnkom, potom si letovisko Goynuk iste zamilujete. Toto pomerne mladé turistické centrum Turecka sa veľmi rýchlo rozvíja a už dnes vám poskytne širokú paletu najrôznejších služieb, vrátane fakultatívnych výletov za krásami okolitej prírody i kultúrnymi pamiatkami, ktoré sú pestrou pripomienkou rušnej histórie Turecka.
Mesto samotné je pomerne rozťahané na väčšej ploche.
Len pre upresnenie väčšina tohto obyčajného mesta sa nachádza cca 1.5 kilometra vo vnútrozemí. Za to na pobreží je úplne iný - nový Goynuk. Ten tvorí asi troch kilometrový pás hlavne veľkých hotelov. Okrem spomínaných kúpeľov a starej mešity tu nie sú žiadne veľké pamiatky, avšak veľa ich je v okolí.

Goynuk - história

Má veľmi dlhú a bohatú históriu, ktorá siaha až do čias antiky. Žili tu Feničania, Peržania ale aj starí Rimania. Miestne kúpele Çatak Hama fungujú údajne už od rímskych čias až do dnešných dní. V okolitých dedinách Asarozu, Bulanik a Gozler sú tiež ruiny a pozostatky stavieb z rímskych a byzantských čias. Mesto potom bolo dlhé stáročia súčasťou Osmanskej ríše.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >