Detail destinácie

Manavgat Turecko - transparent

Ponúkame 4 ubytovacích kapacít za cenu 574 € - 1 468,30 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Manavgat - transparent 29° C Zajtra Počasí v Manavgat - transparent 25 - 30° C20.8. Počasí v Manavgat - transparent 25 - 30° C
21.8. Počasí v Manavgat - transparent 26 - 30° C22.8. Počasí v Manavgat - transparent 27 - 30° C23.8. Počasí v Manavgat - transparent 26 - 30° C
24.8. Počasí v Manavgat - transparent 26 - 30° C25.8. Počasí v Manavgat - transparent 26 - 30° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Manavgat - popis

Manavgat je mestečko patriace do dovolenkového strediska Side, ktoré leží približne 4 km od mora. 
Letovisko Manavgat sa nachádza na úrodnej nížine, na brehoch rovnomennej rieky. Názov „Manavgat“ znamená v prastarom jazyku Luwi „chrám bohyne“. Z jednej strany mesto strážia zalesnené vrchy pohoria Taurus a z druhej zase krištáľovo čisté more. Preslávené je však predovšetkým neďaleké jazero Titreyengol a rieka Manavgat, ktorá vytvára úchvatný vodopád. Centrum letoviska sa nenachádza priamo pri pobreží, ale zhruba 4 km od neho. Rezort je od letiska vzdialený asi 60 minút cesty autom. Pre turistov je tu k dispozícii mnoho penziónov a ubytovaní, je tu možnosť lacno sa najesť a rovnako aj nakupovať.

Prírodnou krásou sú tiež Manavgatské vodopády. Rieka, ktorá pramení v podporí Tauru a pred ústím do mora spadá za skalnej steny, ponúka uchvacujúci zážitok. Ďalšou prírodnou krásou južne od mesta je Sogun - borovicový les a jazero Tireyengol. Na severnej strane rieky Manavgat sa nachádza jazero Oymapinar a Manavgatská priehrada, ktorá aj s priľahlým okolím ponúka ojedinelú prírodnú scenériu. Meno Manavgat zrejme pochádza zo slova \"Munouwa\" v prastarom jazyku Luwi a znamená chrám bohyňe. Transfer z letiska cca 60 minúť.

Manavgat - pláže

Pláže v Manavgat sú čisté, tvorené zlatistým pieskom a jemnými okruhliakmi. Vstupy do mora sú postupné, preto je letovisko Manavgat vhodné aj pre rodiny, ktoré trávia dovolenku s malými deťmi alebo pre menej skúsených plavcov. Na plážach je možné vykonávať viacero športových aktivít.

Manavgat - turistické zaujímavosti

V meste je niekoľko pozoruhodných mešít, novo vybudované umelé vodopády, ktoré svietia v noci.  
Manavgatske vodopády patria medzi najväčšie miestne turistické atrakcie. Veľký vodopád sa nazýva Büyük Selale, menší sa volá Kücük Selale a je bližšie k letovisku.
Pri obidvoch vodopádoch je park s obchodmi a reštauráciami, ktoré majú výhliadkové terasy obrátené na vodopády.
Približne vo vzdialenosti 20km proti prúdu rieky stojí 180m vysoká vodná elektráreň Oymapinar, ktorá sa radí medzi najväčšie v Turecku. Z jej najvyššej výhliadkovej plošiny je nádherný panoramatický výhľad na more.

 

Manavgat - výlety

Letovisko Mahmutlar ponúka výborné podmienky pre absolvovanie príjemného výletu.Keďže je mesto obklopené prekrásnou prírodou, je si možné vybrať z bohatej ponuky zaujímavostí.
Snáď žiaden turista by nemal vynechať Manavgatské vodopády. Vytvára ich rieka, ktorá pramení v podporí Taurusu. Pred ústím do mora spadá zo strmej skalnej steny.
Nemenej zaujímavou je aj návšteva ďalšej prírodnej krásy, nachádzajúcej sa južne od mesta. Jedná sa o borovicový les  Sogun a jazero Tireyengol.
Na severnej strane rieky Manavgat sa zase rozprestiera jazero Oymapinar a  Manavgatská priehrada.

Manavgat - aktivity

V rezorte sa nachádza niekoľko obchodov, barov, kaviarní a reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typickú tureckú kuchyňu. Miestnou špecialitou je kebab.
Na plážach v Manavgat je možné vykonávať rôznorodé druhy športových aktivít, pre ktoré tu hotelové komplexy vybudovali dobré podmienky. Okolie rezortu je atraktívne na celodennú turistiku.
Centrum letoviska sa nenachádza priamo pri pobreží, ale zhruba 4 km od neho. Preto je nutné za nočným životom cestovať do strediska.
Rezort je od letiska vzdialený asi 60 minút cesty autom.
Manavgat je ideálne miesto pre pokojnú, rodinnú dovolenku.

 

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >